Адміністративний позов про зобов'язання провести державну реєстрацію змін до відомостей, що містяться у ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

Комінтернівський районний суд м. Харкова
61000, м. Харків, пров. Брянський, 5

Позивач: Власенко Едуард Іванович ІПН 1212121212,
мешкає за адресою: 61082, м. Харків, вул. Комарова, буд. 148, кв. 46,
тел. 057 888 88 88

Представник за довіреністю: Назаренко Іван Сергійович
адреса: 61052, м. Харків, вул. Польова, буд. 9, 7 поверх,
тел. 057 777 77 77

Відповідач: Управління державної реєстрації юридичних осіб і
фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради
адреса: 61068, пр-т Московський, буд. 96-а
тел. 057 555 55 55

Третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "МАРЕЛЬ" код ЄДРПОУ 29844445,
поштова адреса: 61024, Україна, м. Харків, вул. Дідро, буд. 1,
тел. 057 737 98 16


 

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

про зобов'язання провести державну реєстрацію змін до відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

(І).

(1.1.) 01.04.2015 року Власенко Едуарда Івановича було призначено на посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю "МАРЕЛЬ" (код ЄДРПОУ 29844445, поштова адреса: 61024, Україна, м. Харків, вул. Дідро, буд. 1, тел. 057 737 98 16).

Див. Додаток № 1: доказ прийняття на роботу позивача на посаду директора ТОВ "МАРЕЛЬ" -
копія трудової книжки позивача.

Відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” (в редакції Закону, що діяла на дату призначення позивача директором) відомості про Власенко Е.І. як керівника та підписанта ТОВ "МАРЕЛЬ" було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) при призначенні його на відповідну посаду.

Див. Додаток № 2: доказ внесення відомостей до ЄДР про Власенко Е.І. як керівника та підписанта ТОВ “МАРЕЛЬ” -
роздруківка із інтернет-порталу Міністерства юстиції України “Єдиний державний реєстр юридичних осіб,
фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”.

Єдиним учасником (засновником) ТОВ «МАРЕЛЬ» є "АДЖІСТЕМ ЛЛП" з місцезнаходженням: B33QR, місто Бірмінгем, вулиця Ньюхолл 39-48, Корнуолл Білдінгз, ОФІС 500, Сполучене королівство, який є нерезидентом України.

Див. Додаток № 2, 3: доказ правового статусу "АДЖІСТЕМ ЛЛП" як учасника ТОВ “МАРЕЛЬ” -
роздруківка із інтернет-порталу Міністерства юстиції України “Єдиний державний реєстр юридичних осіб,
фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”; копія витягу зі статуту ТОВ “МАРЕЛЬ”.

Заявою від 23.03.2016 року Власенко Е.І. повідомив єдиного засновника, "АДЖІСТЕМ ЛЛП", про своє звільнення за власним бажанням в порядку, передбаченому ст. 38 Кодексу законів про працю України.

Див. Додаток № 4: доказ належного попередження роботодавця про звільнення -
копія заяви Власенко Е.І.. про звільнення з копією чеку про відправлення листа.

06.04.2016 позивач припинив повноваження директора Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ “МАРЕЛЬ”, відповідно до наказу № 01/04 «Про припинення трудового договору (контракту)», звільнившись за власним бажанням, згідно ст. 38 КЗпП України, про що внесено запис до трудової книжки позивача (запис № 16 від 06.04.2016).

Див. Додаток № 5: доказ звільнення Власенко Е.І. з посади директора ТОВ “МАРЕЛЬ” -
копія наказу про звільнення від 06.04.2016 року.

Таким чином, відповідно до норм трудового законодавства України Власенко Е.І. повністю припинив трудові правовідносини з ТОВ “МАРЕЛЬ” з 06.04.2016 року.

(1.2.) З метою виключення відомостей про себе, як про директора Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРЕЛЬ”, 07.04.2016 позивач звернувся з відповідною заявою та доданими до неї документами до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради Павленко Ю.Л.

Див. Додаток № 6: доказ звернення до Державного реєстратора для проведення реєстраційної дії —
копія опису документів, що надаються державному реєстратору.

З огляду на те, що єдиним засновником ТОВ «МАРЕЛЬ» є нерезидент України, з яким будь-який контакт відсутній вже досить тривалий час, та

приймаючи до уваги, що Власенко Е.І. не отримував будь-яких рішень, доручень, вказівок щодо призначення засновником нового директора ТОВ «МАРЕЛЬ» замість звільненого директора, а якимось чином вплинути на "АДЖІСТЕМ ЛЛП" для спонукання зібрати збори засновників та винести рішення про зміну керівника та підписанта ТОВ “МАРЕЛЬ” позивач не вбачає можливим,

позивач не вказав в реєстраційній картці на внесення змін до відомостей про юридичну особу, подану відповідачу, нового керівника та підписанта очолюваного раніше ним товариства.

Повідомленням від 07.04.2016 вих. № 54 відповідач повідомив позивача про зупинення розгляду документів, мотивуючи це тим, що заявником подані документи не в повному обсязі та невідповідністю програмного забезпечення Єдиного державного реєстру вимогам нової редакції Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань”.

Див. Додаток 7: доказ зупинення розгляду документів заявника державним реєстратором -
копія повідомлення про зупинення розгляду документів від 07.04.2015 року № 54.

Повідомленням від 22.04.2016 року відповідач повідомив позивача про відмову у проведенні державної реєстрації, мотивуючи це тим, що заявником не усунуті причини, що були підставою для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку.

Див. Додаток 8: доказ відмови у проведенні державної реєстрації -
копія повідомлення Департаменту реєстрації ХМР про відмову у проведенні державної реєстрації від 22.04.2015 року.

Позивач вважає, що його права та законні інтереси були порушені діями відповідача, який по суті, за дії засновника, а саме призначення ним нового керівника та підписанта, поклав “відповідальність” бути вказаним в ЄДР невизначений час на колишнього директора товариства.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань” державна реєстрація - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту, зокрема зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань”, Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Згідно з ч. 2 ст. 9 вказаного вище Закону, в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо органів управління юридичної особи, зокрема відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи - також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.

Більш того, відповідно до ч. 1 ст. 10 названого Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

На переконання Власенко Е.І., інформація про нього, як директора ТОВ “МАРЕЛЬ”, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суперечить дійсності, відтворює неправдиву інформацію, вводить в оману третіх осіб та порушує його права та законні інтереси. На підставі цього інформація про Власенко Е.І., як директора ТОВ “МАРЕЛЬ” може використовуватися третіми особами, в тому числі і контролюючими органами, як достовірна, створювати хибне уявлення про нього як посадову особу ТОВ “МАРЕЛЬ”, відповідальну за компанію навіть після його звільнення у встановленому порядку.

Керівник юридичної особи має специфічний статус у відносинах із третіми особами, підвищену юридичну відповідальність (в тому числі і кримінальну) за порушення законодавства в сфері господарської діяльності відповідної юридичної особи. Інформація з ЄДР використовується третіми особами (в тому числі і контролюючими органами) як достовірна на підставі ст. 7 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій”. Тому, подальше відображення в ЄДР недостовірної інформації щодо Власенко Е.І. посилює можливість безпідставного притягнення Власенко Е.І. до будь-якої юридичної відповідальності як керівника та підписанта ТОВ “МАРЕЛЬ”, яким він не є, загрозу суттєвого порушення інших його прав та законних інтересів.

На думку позивача, він подав відповідачу всі передбачені законодавством документи для виключення з Єдиного державного реєстру відомостей про нього як керівника та підписанта ТОВ “МАРЕЛЬ”: 1) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) примірник оригіналу розпорядчого документа, в даному випадку - наказу № 01/04 «Про припинення трудового договору (контракту)», 3) сплатив адміністративний збір.

Цікавою є умотивування Закарпатського окружного адміністративного суду у справі № 807/3197/13-а за позовом про визнання протиправними дій та зобов'язання провести державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу: "В судовому засіданні встановлено, що відповідач правомірно залишив документи, що подані позивачем для проведення державної реєстрації без розгляду, посилаючись на вищевказані вимоги Закону. Однак, в судовому засіданні також встановлено, що на підставі рішення суду , яке набуло законної сили ОСОБА_1 вже не знаходиться у трудових відносинах з ТОВ Скінорд і не являється його директором." Детальніше (посилання)

В той же час, відповідач безпідставно ухилився засвідчити факт змін, що відбулися в статусі юридичної особи, ТОВ “МАРЕЛЬ”.

Таким чином, позовні вимоги Власенко Е.І. спрямовані на захист його прав та інтересів, щодо яких існує високий ступінь ризику порушення у зв'язку із відображенням недостовірної інформації в ЄДР про нього як директора ТОВ “МАРЕЛЬ”, яким він не є, та на відновлення його вже порушених відмовою відповідача у проведенні державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в ЄДР, прав та законних інтересів в сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

(ІІ).

01.01.2016 року набула чинності нова редакція Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань”, якою виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб'єкти визначені як суб'єкти державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (крім юридичних осіб, реєстрація яких прямо віднесена до інших органів).

Згідно зі ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

На підставі викладеного, відповідно до ст. 9, 27, 28 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань”, керуючись ст. 6, 18, 19, 104-106, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, Власенко Е.І., -

ПРОСИТЬ СУД:

1. Зобов'язати Управління державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради вчинити дії з проведення державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з виключення Власенко Едуарда Івановича як керівника та підписанта ТОВ “МАРЕЛЬ” (код ЄДРПОУ 29844445, поштова адреса: 61024, Україна, м. Харків, вул. Дідро, буд. 1, тел. 057 737 98 16).

Додатки:

1. Копія трудової книжки позивача (шість аркушів).

2. Роздруківка із інтернет-порталу Міністерства юстиції України “Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” щодо ТОВ “МАРЕЛЬ” (десять аркушів)

3. Копія витягу зі статуту ТОВ “МАРЕЛЬ” (два аркуша);

4. Копія заяви позивача про звільнення від 23.03.2016 року з квитанцією про відправлення (два аркуша);

5. Копія наказу про звільнення Власенко Е.І. з посади директора ТОВ “МАРЕЛЬ” від 06.04.2016 року (один аркуш).

6. Копія опису документів, що надаються державному реєстратору від 07.04.2016 року (один аркуш).

7. Копія повідомлення Управління державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради від 07.04.2015 № 54 про зупинення розгляду документів (один аркуш).

8. Копія повідомлення Управління державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради від 22.04.2016 року про відмову у проведенні державної реєстрації (один аркуш).

9. Квитанція про сплату судового збору (один аркуш).

10. Копія довіреності представника (один аркуш).

11. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

 

“_____” _________________ 2016 року

Представник за довіреністю І.С. Назаренко

  • Цікавою є умотивування Закарпатського окружного адміністративного суду у справі № 807/3197/13-а за позовом про визнання протиправними дій та зобов'язання провести державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу: "В судовому засіданні встановлено, що відповідач правомірно залишив документи, що подані позивачем для проведення державної реєстрації без розгляду, посилаючись на вищевказані вимоги Закону. Однак, в судовому засіданні також встановлено, що на підставі рішення суду , яке набуло законної сили ОСОБА_1 вже не знаходиться у трудових відносинах з ТОВ Скінорд і не являється його директором." Детальніше (посилання)

     

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"