Позовна заява про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок невиконання договору зберігання 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

 

Шевченківський районний суд міста Львова

79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 12

 

 

Позивач:

 

 

Дембіцький Микола Петрович, який діє в інтересах неповнолітнього Дембіцького Петра Миколайовича

81130, Львівська область, Пустомитівський район, с. Сокільники, вул. Січових Стрільців, буд. 23

Адреса для кореспонденції:

79059, м. Львів, а/c 6997.

Номер засобу зв’язку: (097) 248-93-77.

 

 Відповідач:

 

 

Фізична особа-підприємець

Іванова Іванна Іванівна

79069, м. Львів, вул. Веселка, буд. 1.

Номер засобу зв’язку: невідомий.

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок невиконання договору зберігання

 

В травні 2016 року мій син, Дембіцький Петро Миколайович, 2000 року народження, в інтересах якого дію я, Дембіцький Микола Петрович (далі – Позивач), почав користуватись послугами охоронюваної автостоянки за адресою: м. Львів, вул. Радісна, 1а, власником якої є фізична особа-підприємець Іванова Іванна Іванівна (далі – Відповідач). Територія даної автостоянки є повністю огородженою, в’їзд здійснюється відповідно до записів на підставі відмітки про оплату наданих послуг, відомостей про транспортний засіб, контактних даних власника чи водія транспортного засобу. Вартість зберігання автомобіля становить 355 грн. на місяць, а скутера чи мотоцикла – 150 грн. На території автостоянки працюють охоронці.

 

22 червня 2016 року Дембіцький Петро Миколайович здав на стоянку мопед марки Хонда Джорно, чорного кольору, №0, двигун №0000000, об’єм двигуна, - 499, потужність к/с 6,5, власником якого є сам Дембіцький Петро Миколайович згідно талону №000000.

 

Факт передання мопеду на зберігання автостоянкою посвідчується відповідною відміткою в журналі обліку довготермінового чи тимчасового зберігання транспортного засобу від 22 червня 2016 року, відповідно до якої моїм сином здано мопед на стоянку 22 червня 2016 року о 16:25 год., що підтверджено як підписом Дембіцького Петра Миколайовича, так і підписом контролера.

 

При цьому, 30.06.2016 року, прийшовши забирати мопед зі стоянки, Позивач не виявив його, і з’ясувалось, що він був викрадений невідомими особами.

 

У цей же день, 30 червня 2016 року я звернувся із письмовою заявою про вчинення кримінального правопорушення в Галицький відділ поліції ГУ НП у Львівській області, вказана заява зареєстрована, і за даним фактом розпочато кримінальне провадження №1111111111111111111 від 30 червня 2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.289 КК України.

 

Факт викрадення транспортного засобу із охоронюваної автостоянки та відкриття кримінального провадження не знімає відповідальність власників автостоянки за схоронність вказаного мопеда, що підтверджується наступним.

 

Відповідно до ст.936 ЦК України, за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності.

 

Згідно ст.977 ЦК України, зберігання автотранспортного засобу є спеціальним видом договору зберігання, і відповідно за договором зберігання транспортного засобу в боксах та гаражах, на спеціальних стоянках зберігач зобов'язується не допускати проникнення в них сторонніх осіб і видати транспортний засіб за першою вимогою поклажодавця.

 

Стаття 937 ЦК України зазначає, що договір зберігання укладається в письмовій формі у випадках, встановлених статтею 208 цього Кодексу. Письмова форма договору вважається дотриманою, якщо прийняття речі на зберігання посвідчене розпискою, квитанцією або іншим документом, підписаним зберігачем.

 

 • Окрім того, організація та порядок надання послуг щодо зберігання транспортних засобів на автостоянках врегульовуються Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №115 від 22.01.1996 року (далі – Правила).

  Правила зберігання транспортних засобів на автостоянках регламентують організацію та порядок надання послуг щодо зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів, причепів), що належать громадянам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, і поширюються на всі автостоянки (крім автостоянок - гаражних кооперативів), що охороняються, незалежно від форм власності, які є суб'єктами господарської діяльності, чи належать цим суб'єктам. Детальніше

 

Згідно п.1 цих Правил, вони регламентують організацію та порядок надання послуг щодо зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів, причепів), що належать громадянам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, і поширюються на всі автостоянки (крім автостоянок - гаражних кооперативів), що охороняються, незалежно від форм власності, які є суб'єктами господарської діяльності, чи належать цим суб'єктам (надалі - автостоянки).

 

Згідно з пунктами 12, 21 Правил, під час оформлення приймання транспортного засобу на зберігання черговий приймальник вносить необхідні дані про цей засіб володільця до журналу обліку довготермінового чи тимчасового зберігання транспортних засобів і розписується в ньому, а видається транспортний засіб з автостоянки після здавання черговому приймальнику перепустки (в разі довготермінового зберігання) чи представлення квитанції (касового чека) про оплату (в разі тимчасового зберігання) та після того, як одержувач розпишеться в журналі обліку щоденного та одноразового заїзду і виїзду транспортних засобі. Плата за зберігання транспортних засобів на автостоянках та інші супутні послуги справляється за тарифами, встановленими відповідно до законодавства, з видачею квитанції чи касового чека.

 

Відповідно до п.30 цих Правил - на автостоянці повинні вестися: журнал обліку транспортних засобів довготермінового зберігання, журнал обліку транспортних засобів тимчасового зберігання, журнал обліку щоденного та одноразового заїзду і виїзду транспортних засобів, журнал обліку транспортних засобів з пошкодженнями та некомплектних, касова книга, книга скарг та пропозицій; книжки квитанцій.

 

 • Відтак, договір зберігання транспортного засобу на охоронюваній стоянці між моїм сином, Дембіцьким Петром Миколайовичем, і ФОП Івановою І.І. укладено у письмовій формі, оскільки підтверджується записами у журналі обліку зберігання транспортного засобу (за період травень 2016 року – 22 червня 2016 року), підписаними зберігачем.

  Слід звернути увагу, що суди відмовляють в задоволенні вказаних позовів у разі відсутності відповідної відмітки в журналі обліку довготермінового чи тимчасового зберігання транспортних засобів та не видачі квитанції чи іншого документа на ім'я поклажедавця про прийняття транспортного засобу на зберігання: Рішення місцевого суду, рішення апеляційного суду.

 

 • Відповідно до ст. 942 ЦК України, зберігач зобов’язаний вживати усіх заходів, встановлених договором, законом, іншими актами цивільного законодавства, для забезпечення схоронності речі.

  Слід нагадати, що відповідно до ч.ч.1,2 ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

 

Положення ст. 950 ЦК України зазначає, що за втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач відповідає на загальних підставах. Професійний зберігач відповідає за втрату (нестачу) або пошкодження речі, якщо не доведе, що це сталося внаслідок непереборної сили, або через такі властивості речі, про які зберігач, приймаючи її на зберігання, не знав і не міг знати, або внаслідок умислу чи грубої необережності поклажодавця.

 

Стаття 950 ЦК України вказує, що збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем, зокрема, у разі втрати (нестачі) речі - у розмірі її вартості.

 

У відповідності до п. 8 Правил, відповідальність за охорону транспортних засобів та майна, що тимчасово або постійно знаходиться на території автостоянки несуть працівники автостоянки.

 

Пунктом 27 Правил передбачено, що автостоянки гарантують схоронність транспортних засобів, прийнятих на зберігання згідно з цими Правилами, а у разі їх зникнення, розукомплектування чи пошкодження під час зберігання несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку[Т2] .

 

Варто зазначити, що ФОП Іванова І.І. надає професійні послуги зберігання, і таке зберігання здійснюється на огородженій території та під наглядом охоронців. Втрата транспортного засобу не сталась у зв’язку із непереборною силою, не у зв’язку із властивістю речі, про які зберігач не знав, не через умисел чи грубу необережність поклажодавця. Викрадення мопеда Хонда Джорно сталось у зв’язку із неналежним виконанням обов’язків зберігача із збереження схоронності транспортного засобу.

 

Відтак, вказаним порушенням обов’язків за договором зберігання моєму синові було завдано матеріальної та моральної шкоди. Відповідно до статті 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. А також, відповідно до статті 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Отже, Відповідач неналежним чином виконував передбачені договором і чинним законодавством обов’язки щодо зберігання транспортного засобу, а саме не забезпечив схоронність мопеду, що призвело до його зникнення. У зв’язку з цим, Відповідач повинен відшкодувати моєму синові, Дембіцькому П.М. майнову шкоду у розмірі 15 000 грн., що дорівнює вартості мопеду.

 

Одним із способів захисту цивільних прав, відповідно до ст.16 ЦК України, є відшкодування моральної шкоди, що полягає у душевних стражданнях мого сина, яких він зазнав у зв’язку із втратою свого майна. Верховний суд України у Постанові Пленуму №4 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» (далі – Постанова) зазначає, що право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди є важливою гарантією захисту прав і свобод громадян.

 

Пункт 8 Правил вказує, що працівники автостоянки зобов'язані надавати послуги з дотриманням вимог Закону України «Про захист прав споживачів». В свою чергу п.2 Постанови вказує, що спори про відшкодування заподіяної фізичній чи юридичній особі моральної (немайнової) шкоди розглядаються, зокрема, при порушенні зобов'язань, які підпадають під дію Закону «Про захист прав споживачів» чи інших законів, що регулюють такі зобов'язання і передбачають відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

 

Відповідно до ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», належна якість послуги - властивість послуги, яка відповідає вимогам, встановленим для цієї категорії послуг у нормативно-правових актах і нормативних документах, та умовам договору із споживачем.

 

Викрадення мопеда із охоронюваної території є підтвердженням неналежної якості послуги із зберігання на охоронюваній автостоянці. Відповідно ж до Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на відшкодування моральної та майнової шкоди.

Пунктом 3 Постанови вказано, що відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати у порушенні права власності.

 

Відповідно до п.9 Постанови, розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин.

В свою чергу, мій син кожного дня користувався мопедом, маючи багато справ в різних куточках міста, це був єдиний спосіб дня нього швидко та дешево дістатись до потрібного місця. Він завжди дуже бережно відносився до мопеду, ремонтував, підтримував у належному стані. Даний транспортний засіб був справжньою цінністю для мого сина. Саме тому, вважаю, що розмір завданої моральної шкоди становить 15 000 грн.

 

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.41 Конституції України та ст. ст. 22, 23, 936, 942, 950, 951 Цивільного Кодексу України, ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», -

 

 

ПРОШУ:

 

 • 1. Стягнути з фізичної особи-підприємця Іванової Іванни Іванівни на користь Дембіцького Миколи Петровича, який діє в інтересах неповнолітнього Дембіцького Петра Миколайовича, 15 000 гривень в рахунок відшкодування завданої майнової шкоди.

  Вартість транспортного засобу може бути підтверджена відповідним документом (довідкою, накладною, договором), виданим суб’єктом господарювання, в якого було придбано такий транспортний засіб, а також відповідними платіжними документами.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця Іванової Іванни Іванівни на користь Дембіцького Миколи Петровича, який діє в інтересах неповнолітнього Дембіцького Петра Миколайовича, 15 000 гривень в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди.

3. Стягнути з фізичної особи-підприємця Іванової Іванни Іванівни на користь Дембіцького Миколи Петровича, який діє в інтересах неповнолітнього Дембіцького Петра Миколайовича, судовий збір.

 

Додатки:

1.               Квитанція про сплату судового збору.

2.               Копія витягу з №1111111111111111111 від 01 липня 2016 року.

3.               Копія технічного талону на мопед, марки Хонда Джорно.

4.               Копія сторінки із журналу обліку зберігання транспортного засобу.

5.               Роздруківка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 

 

 

26.08.2016                                                                                                   Дембіцький М.П.

 

 • Правила зберігання транспортних засобів на автостоянках регламентують організацію та порядок надання послуг щодо зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів, причепів), що належать громадянам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, і поширюються на всі автостоянки (крім автостоянок - гаражних кооперативів), що охороняються, незалежно від форм власності, які є суб'єктами господарської діяльності, чи належать цим суб'єктам. Детальніше

 • Слід звернути увагу, що суди відмовляють в задоволенні вказаних позовів у разі відсутності відповідної відмітки в журналі обліку довготермінового чи тимчасового зберігання транспортних засобів та не видачі квитанції чи іншого документа на ім'я поклажедавця про прийняття транспортного засобу на зберігання: Рішення місцевого суду, рішення апеляційного суду.

 • Слід нагадати, що відповідно до ч.ч.1,2 ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

 • Вартість транспортного засобу може бути підтверджена відповідним документом (довідкою, накладною, договором), виданим суб’єктом господарювання, в якого було придбано такий транспортний засіб, а також відповідними платіжними документами.

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"