Заява про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання (новий закон) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Тут може бути ваша реклама
 • До Жовтневого районного суду міста Харкова

  Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутись із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання.

 

справа:№ 985/4562/16

 

Позивача (стягувача): Корецького Романа Андрійовича

адреса мешкання: 61063, м. Харків,

вул. Авіахімічна, буд. 3, кв. 3,

 

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 53

 

ЗАЯВА

 • про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання

  Виконавчі документи, видані до набрання чинності новим Законом, пред'являються до виконання у строки, встановлені новим Законом.

 

14 жовтня 2016 року Жовтневий районний суд міста Харкова у справі № 985/4562/16 за позовом про стягнення суми боргу за договором позики у розмірі 50 000 гривень основного боргу, 10 250 гривень пені, 4 640 гривень 3 % річних, 2 520 інфляційних витрат, прийняв рішення про задоволення в повному обсязі позову Корецького Р.А.

 

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

 

Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України “Про виконавче провадження” строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.

 

 • Однак, ще до винесення зазначеного рішення по справі позивач (стягувач) 10 вересня 2016 року, за укладеним на 38 місяців контрактом, відбув до антарктичної станції “Беллінсгаузен” в якості океанолога.

  Законодавець не визначив переліку причин, які є поважними при пропуску строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, тому суд у кожному конкретному випадку виходячи з аналізу конкретних обставин пропуску строку вирішує питання про те, чи є причина його пропуску поважною.

  Аналіз судової практики щодо визнання причин пропуску процесуального строку поважними дивись у статті інформаційного порталу Закон і Бізнес "Пропуск процесуального строку: поважна причина чи недбальство заявника" за (посиланням).

 

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Закону України “Про виконавче провадження” стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

 

Корецький Р.А. пропустив строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання, адже рішення набрало законної сили 25 жовтня 2016 року, і останнім днем пред'явлення виконавчого документа до виконання було 26 жовтня 2019 року. Стягувач повернувся з експедиції 15 грудня 2019 року.

 

Справу № 985/4562/16 за якою Жовтневий районний суд міста Харкова 14 жовтня 2016 року виніс рішення на користь позивача (стягувача), Корецький Р.А. вів самостійно, без залучення представників, тому жодна інша особа не була уповноважена отримати виконавчий документ та пред'явити його до виконання вчасно.

 

З метою відновлення права на виконання рішення суду, на підставі викладеного, керуючись ст. 12 Закону України “Про виконавче провадження”, стягувач, -

 

ПРОСИТЬ:

 

поновити строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання виданого на виконання рішення, яке виніс Жовтневий районний суд міста Харкова 14 жовтня 2016 року у справі № 985/4562/16.

 

Додатки:

1. Копія контракту щодо відрядження Корецького Р.А. до антарктичної станції “Беллінсгаузен” від 08.09.2016 р.;

2. Копія довіреності представника.

 

22 січня 2019 року                           ___________________               Представник за довіреністю

Суд має розглянути заяву про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання в десятиденний строк.

                                                                                                   О.І. Боголюбов

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в загальному порядку.

 • Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутись із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання.

 • Виконавчі документи, видані до набрання чинності новим Законом, пред'являються до виконання у строки, встановлені новим Законом.

 • Законодавець не визначив переліку причин, які є поважними при пропуску строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, тому суд у кожному конкретному випадку виходячи з аналізу конкретних обставин пропуску строку вирішує питання про те, чи є причина його пропуску поважною.

  Аналіз судової практики щодо визнання причин пропуску процесуального строку поважними дивись у статті інформаційного порталу Закон і Бізнес "Пропуск процесуального строку: поважна причина чи недбальство заявника" за (посиланням).

 • Суд має розглянути заяву про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання в десятиденний строк.

 • Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в загальному порядку.

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"