Клопотання про відкладення розгляду справи (у цивільному судочинстві) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Рекомендовано практикуючими юристами

Печерський районний суд м. Києва

01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А

 

суддя Ярема Л.М.

по справі № 638/773/17-ц

 

Позивача: Чалого Юрія Васильовича

адреса мешкання: 01021, м. Київ,

вул. Інститутська, буд. 25, кв. 3,

тел. +38 044 777 33 33

 

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 5, оф. 18,

тел. (044) 704 32 32

 

 • КЛОПОТАННЯ

  Про безпідставність відкладення розгляду справи дивись у статті порталу Закон і Бізнес, в якій здійснений аналіз дотримання судами України розумних строків при розгляді справ (посилання)

 

 • про відкладення розгляду справи

  У разі відкладення справи під час судового засідання, яке було розпочате, суд повинен допитати свідків, які з'явилися, якщо в судовому засіданні присутні всі особи, які беруть участь у справі. Детальніше про відкладення розгляду справи дивись Постанову Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року № 2 (посилання)

 

У провадженні судді Печерського районного суду м. Києва Яреми Л.М. знаходиться цивільна справа № 638/773/17-ц за позовом Чалого Юрія Васильовича до Леонова Артема Романовича про стягнення заборгованості за договором позики.

 

 • Розгляд зазначеної справи у судовому засіданні призначено на 16.12.2017 року.

  Позиція Верховного Суду України щодо дотримання розумних строків розгляду справ судами України, зокрема і при відкладенні розгляду справи, викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 17.10.2014 № 11 (посилання)

 

Однак, я, Боголюбов, О.І., як представник позивача, Чалого Ю.В., не маю можливості з’явитись на розгляд справи у судове засідання, з поважних причин, оскільки 16.12.2017 року приймаю участь як позивач у судовому засіданні в Апеляційному суді Івано-Франківської області у справі № 640/7878/17, що унеможливлює мою участь у призначеному на 16.12.2017 року судовому засіданні в Печерському районному суді м. Києва.

 

Дата судового засідання в Апеляційному суді Івано-Франківської області була визначена раніше, ніж дата судового засідання в Печерському районному суді м. Києва, на підтвердження чого до заяви додаю копію судової повістки Апеляційного суду Івано-Франківської області про виклик у судове засідання 16.12.2017 року.

 

Очевидно, що розгляд справи №638/773/17-ц у судовому засіданні 16.12.2017 року Печерським районним судом м. Києва без участі представника позивача порушить його право на захист та принцип змагальності в цивільному процесі.

 

Тому, керуючись ст. 223 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої суд відкладає розгляд справи у разі першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними, відповідач, -

 

 • ПРОСИТЬ:

  Відкладення розгляду справи слід відрізняти від перерви в судовому засіданні, оскільки при відкладенні розгляд справи починається спочатку, тобто з підготовчої частини, а після перерви розгляд справи продовжується з того моменту, коли він був перерваний.

 

 • відкласти розгляд цивільної справи № 638/773/17-ц за позовом Чалого Юрія Васильовича до Леонова Артема Романовича про стягнення заборгованості за договором позики на інший час.

  Європейський суд з прав людини дотримується позиції, що відкладення розгляду справи не суперечить чинному законодавству, але не може призводити до порушення права особи на розгляд справи в розумний строк.

  Рішення Європейського суду з прав людини від 13.07.83 у справі Цимерман і Штайген проти Швейцарії (посилання)

 

Додаток:

1. Копія судової повістки про виклик 16.12.2017 року Боголюбова О.І. у судове засідання Апеляційного суду Івано-Франківської області.

15 грудня 2017 року

 

Представник за довіреністю

О.І. Боголюбов

(копія довіреності міститься

в матеріалах справи)

 • Про безпідставність відкладення розгляду справи дивись у статті порталу Закон і Бізнес, в якій здійснений аналіз дотримання судами України розумних строків при розгляді справ (посилання)

 • У разі відкладення справи під час судового засідання, яке було розпочате, суд повинен допитати свідків, які з'явилися, якщо в судовому засіданні присутні всі особи, які беруть участь у справі. Детальніше про відкладення розгляду справи дивись Постанову Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року № 2 (посилання)

 • Позиція Верховного Суду України щодо дотримання розумних строків розгляду справ судами України, зокрема і при відкладенні розгляду справи, викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 17.10.2014 № 11 (посилання)

 • Відкладення розгляду справи слід відрізняти від перерви в судовому засіданні, оскільки при відкладенні розгляд справи починається спочатку, тобто з підготовчої частини, а після перерви розгляд справи продовжується з того моменту, коли він був перерваний.

 • Європейський суд з прав людини дотримується позиції, що відкладення розгляду справи не суперечить чинному законодавству, але не може призводити до порушення права особи на розгляд справи в розумний строк.

  Рішення Європейського суду з прав людини від 13.07.83 у справі Цимерман і Штайген проти Швейцарії (посилання)

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"