Заява про збільшення розміру позовних вимог (в цивільному судочинстві)

Скачати
в зручному форматi

Дзержинський районний суд м. Харкова

61202, м. Харків, проспект Перемоги, 52-В

судді Ярема Л.М.

по справі № 638/773/15-ц

Позивача: Чалого Юрія Васильовича

адреса мешкання: 61063, м. Харків,

вул. Авіахімічна, буд. 3, кв. 3,

тел. +38 057 777 33 33

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 53,

оф. 18, тел. (057) 704 32 32

Ціна позову: 7860 грн.

Заява

 • про збільшення розміру позовних вимог

  Вищий господарський суд України зазначає, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.

  Детальніше про зміну розміру позовних вимог дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 (посилання)

В провадженні судді Ярема Л.М. Дзержинського районного суду м. Харкова знаходиться цивільна справа № 638/773/15-ц за позовом Чалого Юрія Васильовича до ТОВ “КРАФТ” про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 6000 грн.

Згідно зі ст. 236 Кодексу законів про працю України у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.

Позов було подано 12 жовтня 2015 року.

Розгляд справи призначено на 25 жовтня 2015 року. У зв'язку з неявкою представників відповідача Ухвалою суду розгляд справи було перенесено на 12 листопада 2015 року.

Враховуючи збільшення тривалості вимушеного прогулу, вважаю за необхідне збільшити розмір позовних вимог на день розгляду справи у суді — 12 листопада 2015 року.

З дня подачі позову 12.10.20015 року до 12.11.2015 року пройшов 31 день.

 • За цей час розмір середнього заробітку, який відповідач зобов’язаний сплатити на мою користь, збільшився на 1860 гр. (31 робочих днів х 60 грн. / розмір середньоденної заробітної плати /).

  Збільшення розміру позовних вимог не може бути пов'язано з пред'явленням додаткових позовних вимог, про які не йшлося в позовній заяві, не може змінювати предмет та підстави позову, адже в такому випадку відбуватиметься зміна позовних вимог, щодо якої існують інші вимоги до пред'явлення.

  Заяву про збільшення/зменшення позовних вимог може бути подано протягом усього часу судового розгляду, на відміну від заяви про зміну позовних вимог (зміну предмету або підстави позову), яка може бути пред'явлена лише до початку розгляду судом справи по суті.

На підставі викладеного й у відповідності з 235, 236 Кодексу законів про працю України, керуючись ч. 2 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, -

ПРОШУ СУД:

 • Стягнути з ТОВ “КРАФТ” на мою користь середній заробіток за весь час вимушеного прогулу в сумі 7860 грн.

  Якщо позивач на підставі положень процесуального законодавства збільшив розмір позовних вимог, заявив нові вимоги або до початку розгляду справи по суті змінив предмет або підставу позову, у зв'язку з чим збільшилась ціна позову, він відповідно до абзацу другого частини другої статті 6 Закону України “Про судовий збір” повинен сплатити до звернення до суду з відповідною заявою несплачену суму судового збору, розмір якого має відповідати ставкам, встановленим пунктом 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».

Додатки:

 • 1. Квитанція про сплату судового збору.

  До заяви про збільшення розміру позовних вимог додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, за винятком випадків звільнення від його сплати, відстрочки або розстрочення.

12 листопада 2015 року

Представник за довіреністю

О.І. Боголюбов

(копія довіреності міститься

в матеріалах справи)

 • Вищий господарський суд України зазначає, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.

  Детальніше про зміну розміру позовних вимог дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 (посилання)

 • Збільшення розміру позовних вимог не може бути пов'язано з пред'явленням додаткових позовних вимог, про які не йшлося в позовній заяві, не може змінювати предмет та підстави позову, адже в такому випадку відбуватиметься зміна позовних вимог, щодо якої існують інші вимоги до пред'явлення.

  Заяву про збільшення/зменшення позовних вимог може бути подано протягом усього часу судового розгляду, на відміну від заяви про зміну позовних вимог (зміну предмету або підстави позову), яка може бути пред'явлена лише до початку розгляду судом справи по суті.

 • Якщо позивач на підставі положень процесуального законодавства збільшив розмір позовних вимог, заявив нові вимоги або до початку розгляду справи по суті змінив предмет або підставу позову, у зв'язку з чим збільшилась ціна позову, він відповідно до абзацу другого частини другої статті 6 Закону України “Про судовий збір” повинен сплатити до звернення до суду з відповідною заявою несплачену суму судового збору, розмір якого має відповідати ставкам, встановленим пунктом 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».

 • До заяви про збільшення розміру позовних вимог додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, за винятком випадків звільнення від його сплати, відстрочки або розстрочення.

Підписки

Подивитися усі підписки