Заява про збільшення розміру позовних вимог (в цивільному судочинстві)

Скачати
в зручному форматi

Печерський районний суд м. Харкова

61068, м. Київ, вул. Хрещатик, 42 а

 

суддя Ярема Л.М.

по справі № 638/773/15-ц

 

Позивача: Чалого Юрія Васильовича

адреса мешкання: 03150, м. Київ, вул. Анрі Барбюса, буд. 5 а, кв. 3, ,

тел. +38 044 000 00 00

 

представник за довіреністю

Боголюбов Олександр Іванович

адреса: 03151, м. Київ, вул. Ушинського, буд. 28, оф. 18,

тел. +38 044 000 00 00

 

Ціна позову: 9720 грн.

 

Заява

 • про збільшення розміру позовних вимог

  Вищий господарський суд України зазначає, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.

  Детальніше про зміну розміру позовних вимог дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 (посилання).

 

Печерський районний суд м. Києва, а саме суддя Ярема Л.М. прийняв у провадження цивільну справу № 638/773/15-ц за позовом Чалого Юрія Васильовича до ТОВ “КРАФТ” про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 6000 грн.

 

Згідно зі ст. 236 Кодексу законів про працю України у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.

 

Позов було подано 12 липня 2017 року.

 

Розгляд справи призначено на 25 липня 2017 року. У зв'язку з неявкою представників відповідача Ухвалою суду розгляд справи було перенесено на 12 серпня 2017 року.

 

Враховуючи збільшення тривалості вимушеного прогулу, вважаю за необхідне збільшити розмір позовних вимог на день розгляду справи у суді — 12 серпня 2017 року.

 

З дня подачі позову 12.07.2017 року до 12.08.2017 року пройшов 31 день.

 

 • За цей час розмір середнього заробітку, який відповідач зобов’язаний сплатити на мою користь, збільшився на 3720 грн. (31 робочих днів х 120 грн. / розмір середньоденної заробітної плати /).

  Збільшення розміру позовних вимог не може бути пов'язано з пред'явленням додаткових позовних вимог, про які не йшлося в позовній заяві, не може змінювати предмет та підстави позову, адже в такому випадку відбуватиметься зміна позовних вимог, щодо якої існують інші вимоги до пред'явлення.

  Заяву про збільшення/зменшення позовних вимог може бути подано протягом усього часу судового розгляду, на відміну від заяви про зміну позовних вимог (зміну предмету або підстави позову), яка може бути пред'явлена лише до початку розгляду судом справи по суті.

 

На підставі викладеного й у відповідності з 235, 236 Кодексу законів про працю України, керуючись ч. 2 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, -

 

ПРОШУ СУД:

 

 • Стягнути з ТОВ “КРАФТ” на мою користь середній заробіток за весь час вимушеного прогулу в сумі 9720 грн.

  Якщо позивач на підставі положень процесуального законодавства збільшив розмір позовних вимог, заявив нові вимоги або до початку розгляду справи по суті змінив предмет або підставу позову, у зв'язку з чим збільшилась ціна позову, він відповідно до абзацу другого частини другої статті 6 Закону України “Про судовий збір” повинен сплатити до звернення до суду з відповідною заявою несплачену суму судового збору, розмір якого має відповідати ставкам, встановленим пунктом 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».

 

Додатки:

 • 1. Квитанція про сплату судового збору.

  До заяви про збільшення розміру позовних вимог додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, за винятком випадків звільнення від його сплати, відстрочки або розстрочення.

 

12 серпня 2017 року__________________ Представник за довіреністю

                                                                 О.І. Боголюбов

                                          (копія довіреності міститься в матеріалах справи)

 • Вищий господарський суд України зазначає, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.

  Детальніше про зміну розміру позовних вимог дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 (посилання).

 • Збільшення розміру позовних вимог не може бути пов'язано з пред'явленням додаткових позовних вимог, про які не йшлося в позовній заяві, не може змінювати предмет та підстави позову, адже в такому випадку відбуватиметься зміна позовних вимог, щодо якої існують інші вимоги до пред'явлення.

  Заяву про збільшення/зменшення позовних вимог може бути подано протягом усього часу судового розгляду, на відміну від заяви про зміну позовних вимог (зміну предмету або підстави позову), яка може бути пред'явлена лише до початку розгляду судом справи по суті.

 • Якщо позивач на підставі положень процесуального законодавства збільшив розмір позовних вимог, заявив нові вимоги або до початку розгляду справи по суті змінив предмет або підставу позову, у зв'язку з чим збільшилась ціна позову, він відповідно до абзацу другого частини другої статті 6 Закону України “Про судовий збір” повинен сплатити до звернення до суду з відповідною заявою несплачену суму судового збору, розмір якого має відповідати ставкам, встановленим пунктом 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».

 • До заяви про збільшення розміру позовних вимог додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, за винятком випадків звільнення від його сплати, відстрочки або розстрочення.

Підписки

Подивитися усі підписки