Заява про звільнення від сплати судового збору (у господарському судочинстві) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

  • Господарський суд Харківської області

    Висновки Пленуму ВГСУ щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати і пільги щодо сплати судового збору (постанова 21.02.2013 № 7) - (посилання)

61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8-й під'їзд

Позивача: Фізичної особи-підприємця

 Ткаченка Миколи Петровича

реєстраційний номер облікової картки платника податків

з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (РНОКПП) 2345678910

адреса мешкання: 61063, м. Харків,

вул. Авіахімічна, буд. 3, кв. 3,

 тел. +38 057 777 33 33

в особі представника за довіреністю Бондар О.І.

адреса мешкання: 61052, м. Харків,

вул. Полтавський шлях, буд. 2,

тел. +38 057 777 00 00

ЗАЯВА

про звільнення від сплати судового збору

15 липня 2015 року ФОП Ткаченко М.П. звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до ТОВ “Торговельна фабрика “Пілот” про стягнення заборгованості, пені та процентів за договором поставки внаслідок невиконання грошового зобов'язання.

Згідно зі ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

  • Відповідно п. 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

ФОП Ткаченко М.П. зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 01.03.2008 року за № 1 480 120 0000 001566, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 08.04.2008 року за № 172405, серія АОО. Основним видом діяльності ФОП Ткаченко М.П. є 46.73 оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Зважаючи на політичні та економічні зміни в країні протягом останніх років, ФОП Ткаченко М.П. з початку 2015 року майже не отримує доходів від здійснення підприємницької діяльності та має значну кредиторську заборгованість. Таким чином, майновий стан позивача є незадовільним.

{$TEXT}

Зважаючи на те, що матеріальний стан позивача перешкоджає сплаті ним судового збору, керуючись ст. 8 Закону України “Про судовий збір”,

ПРОШУ:

звільнити ФОП Ткаченко М.П. від сплати судового збору за позовом до ТОВ “Торговельна фабрика “Пілот” про стягнення заборгованості, пені та процентів за договором поставки.

Додатки: копії декларацій про доходи за 2015 року, довідка ФОП Ткаченко М.П. про стан кредиторської та дебіторської заборгованості.

15 липня 2015 року

Представник за довіреністю

О.І. Бондар

(копія довіреності міститься в матеріалах справи)

  • Висновки Пленуму ВГСУ щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати і пільги щодо сплати судового збору (постанова 21.02.2013 № 7) - (посилання)

  • Висновки Пленуму ВГСУ щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати і пільги щодо сплати судового збору (постанова 21.02.2013 № 7) - (посилання)

  • {$TEXT}
  • {$TEXT}

     

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"