Клопотання про відкладення розгляду справи (в адміністративному судочинстві) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська 18-Б-3

 

судді Ярема Л. М.

по справі № 820/7878/15-а

 

Позивача: Чалого Юрія Васильовича

адреса проживання: 61168, м. Харків,

вул. Героїв Праці, буд. 10,

тел. (057) 704 12 78

 

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 53,

оф. 18, тел. (057) 704 32 32

 •  

  Заяви і клопотання – це усні або письмові звернення до суду осіб, які беруть участь у справі, з приводу вчинення певних процесуальних дій. Спільним для таких звернень є те, що клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі суд має вирішувати шляхом постановлення ухвал, які залежно від характеру і складності питання, що ними вирішуються, оформляються або окремим процесуальним документом або проголошуються усно в судовому засіданні із занесенням до журналу судового засідання. Однак, за своєю правовою природою заява і клопотання не є тотожними.

  Заяви – це звернення, в яких особа повідомляє суд про вчинення тієї чи іншої дії, яку вона може вчинити за законом. Зокрема, заявами оформлюються відводи, відмова від позову, визнання позову, відкликання позовної заяви, зміна підстав або предмету позову, тощо.

  Клопотання - це прохання до суду про вчинення дії, яку може вчинити тільки суд. Наприклад, заявленими можуть бути клопотання про огляд доказів за їх місцезнаходженням, про призначення експертизи, про витребування доказів тощо.

  Якщо у процесуальному законі чітко вказано, що з того чи іншого питання подається заява/клопотання, то документ, який подають до суду, або усне звернення слід називати відповідно заявою/клопотанням.

 • КЛОПОТАННЯ

  Про безпідставність відкладення розгляду справи дивись у статті порталу Закон і Бізнес, в якій здійснений аналіз дотримання судами України розумних строків при розгляді справ (посилання)

про відкладення розгляду справи

У провадженні судді Харківського окружного адміністративного суду Яреми Л.М. знаходиться справа № 820/7878/15-а за позовом Чалого Ю.В. до Печенізької районної державної адміністрації Харківської області, про скасування розпорядження Печенізької районної державної адміністрації Харківської області від 26 листопада 2012 року № 888 “Про надання дозволу гр. Чалому Ю.В. на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення фермерського господарства”.

Розгляд справи призначено на 06 листопада 2015 року на 10:30.

 

Однак, я, Боголюбов, О.І., як представник позивача, Чалого Ю.В., не маю можливості з’явитись на розгляд справи у судове засідання, з поважних причин, оскільки 06.11.2015 року приймаю участь в якості позивача у судовому засіданні в Апеляційному суді Івано-Франківської області у справі № 640/7878/15, що унеможливлює мою участь у призначеному на 06.11.2015 року судовому засіданні в Дзержинському районному суді м. Харкова у справі № 820/7878/15-а.

Дата судового засідання в Апеляційному суді Івано-Франківської області була визначена раніше, ніж дата судового засідання в Дзержинському районному суді м. Харкова, на підтвердження чого до заяви додаю копію судової повістки Апеляційного суду Івано-Франківської області про виклик у судове засідання 06.11.2015 року.

 

 • Очевидно, що розгляд справи №820/7878/15-а у судовому засіданні 06.05.2015 року Харківським окружним адміністративним судом без участі представника позивача порушить його право на захист.

  Позиція Верховного Суду України щодо дотримання розумних строків розгляду справ судами України, зокрема і при відкладенні розгляду справи, викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 17.10.2014 № 11 (посилання)

Тому, з метою всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, керуючись ст. 128, 150 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач-

 

ПРОСИТЬ:

 • відкласти розгляд справи № 820/7878/15-а за позовом Чалого Ю.В. до Печенізької районної державної адміністрації Харківської області на інший час.

 

Додаток:

1. Копія судової повістки про виклик 06.11.2015 року Боголюбова О.І. у судове засідання Апеляційного суду Івано-Франківської області.

 

05 листопада 2015 року

Представник за довіреністю

О.І. Боголюбов

(копія довіреності міститься

в матеріалах справи)

 • Заяви і клопотання – це усні або письмові звернення до суду осіб, які беруть участь у справі, з приводу вчинення певних процесуальних дій. Спільним для таких звернень є те, що клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі суд має вирішувати шляхом постановлення ухвал, які залежно від характеру і складності питання, що ними вирішуються, оформляються або окремим процесуальним документом або проголошуються усно в судовому засіданні із занесенням до журналу судового засідання. Однак, за своєю правовою природою заява і клопотання не є тотожними.

  Заяви – це звернення, в яких особа повідомляє суд про вчинення тієї чи іншої дії, яку вона може вчинити за законом. Зокрема, заявами оформлюються відводи, відмова від позову, визнання позову, відкликання позовної заяви, зміна підстав або предмету позову, тощо.

  Клопотання - це прохання до суду про вчинення дії, яку може вчинити тільки суд. Наприклад, заявленими можуть бути клопотання про огляд доказів за їх місцезнаходженням, про призначення експертизи, про витребування доказів тощо.

  Якщо у процесуальному законі чітко вказано, що з того чи іншого питання подається заява/клопотання, то документ, який подають до суду, або усне звернення слід називати відповідно заявою/клопотанням.

 • Про безпідставність відкладення розгляду справи дивись у статті порталу Закон і Бізнес, в якій здійснений аналіз дотримання судами України розумних строків при розгляді справ (посилання)

 • Позиція Верховного Суду України щодо дотримання розумних строків розгляду справ судами України, зокрема і при відкладенні розгляду справи, викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 17.10.2014 № 11 (посилання)

 • Відкладення розгляду справи слід відрізняти від перерви в судовому засіданні, оскільки при відкладенні розгляд справи починається спочатку, тобто з підготовчої частини, а після перерви розгляд справи продовжується з того моменту, коли він був перерваний.

 • Європейський суд з прав людини дотримується позиції, що відкладення розгляду справи не суперечить чинному законодавству, але не може призводити до порушення права особи на розгляд справи в розумний строк.

  Рішення Європейського суду з прав людини від 13.07.83 у справі Цимерман і Штайген проти Швейцарії (посилання)

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"