Заява про встановлення порядку участі у вихованні дітей (до органів опіки і піклування) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

Службі у справах дітей Оболонської в м. Києві

районної державної адміністрації

Адреса: 04212, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 2-Д, каб. №3

Тел. (044) 426 47 15

 

Степанюка Ігоря Павловича

Адреса: 49414, м. Дніпропетровськ, вул. Андрія Сахарова, буд. 33, кв. 45

тел. (044) 321-64-64

 

ЗАЯВА

про встановлення порядку участі у вихованні малолітніх дітей

 

3 грудня 2014 року між мною та Степанюк Інною Володимирівною було розірвано шлюб.

 

Додаток №1: доказ припинення шлюбних відносин - Копія свідоцтва про розірвання шлюбу.

 

22 травня 2014 року ми уклали договір про сплату аліментів та утримання дітей, згідно якого після розірвання шлюбу наші діти, Степанюк Тимур Ігоревич 2003 року народження та Степанюк Любов Ігорівна 2011 року народження, проживають разом з матір'ю за адресою 03110, м. Київ, вул. Народна, 18, кв. 35.

 

Додаток №2: доказ врегулювання питання стягнення аліментів та утримання дітей договірним шляхом -

 Копія договору про сплату аліментів та утримання дітей.

 

Додаток №3, №4: доказ родинних зв'язків між Степанюком Т.І., Степанюк Л.І. та Степанюком І.П. -

Копія свідоцтва про народження Степанюка Тимура Ігоревича,

копія свідоцтва про народження Степанюк Любові Ігорівни.

 

Додаток №5: доказ проживання дітей з колишньою дружиною - Довідка з місця реєстрації дітей.

 

 • Відповідно до договору я маю право безперешкодно відвідувати дітей за місцем їхнього проживання, попередньо зателефонувавши про приїзд, а також, за попередньою домовленістю з матір'ю, брати дітей за їх бажанням та з урахуванням стану здоров'я до себе.

  При встановленні способу спілкування, має дотримуватись розумний баланс участі обох батьків (а також бабусі) у вихованні дитини, зокрема батько має прво приймати участь у вихованні дитини постійно, а не тільки за домовленістю із матір'ю.

   

  Детальніше дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 07.06.2014 р., справа № 638/12278/15-ц за (посиланням);

   

  Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01.07.2015 р., справа № 6-13210св15 за (посиланням).

   

 

Однак мати, Степанюк Інна Володимирівна, перешкоджає мені у спілкуванні та у вихованні моїх дітей.

 

Я зареєстрований та проживаю у м. Дніпропетровськ; військовий, тому час для спілкування з дітьми є обмеженим. Про мій приїзд та бажання провести час із дітьми колишня дружина попереджається завчасно — за 3-5 днів до мого приїзду. Однак кожного разу Степанюк  І.В. знаходить привід для відмови мені у спілкуванні з дітьми.

 

Неможливість мого особистого спілкування з дітьми колишня дружина аргументує зайнятістю дітей, необхідністю саме у цей час бути присутніми на днях народження, в гостях, нібито хворобою дітей тощо. Побачення з дітьми обов'язково проходять у присутності колишньої дружини або її батьків. При цьому ми з дітьми не маємо можливості відвідувати культурно-розважальні, спортивні заклади, цікаві заходи, оскільки все спілкування зводиться до поїздок по магазинах, де задовольняються побутові потреби колишньої дружини та дітей.

 

Таким чином, за більш ніж чотири роки, які ми перебуваємо у розлученні, мені вдалося одного разу провести час із донькою протягом трьох годин та з сином не більше п'яти разів.

 

Крім цього, на дітей здійснюється постійний психологічний тиск, сім'я колишньої дружини налаштовує дітей проти мене. Дітям суворо заборонено телефонувати мені та спілкуватися без відома матері.

 

І це при тому, що відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України:

 

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

 

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

 

 • Згідно ст. 153 Сімейного кодексу України:

  Суди наголошують, що посилання на статтю про право на безперешкодне спілкування між батьком/матір'ю з дитиною (ст. 153 СК України) можливе лише до досягнення дитиною повноліття.

   

  Дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 04.02.2015 р., справа № 6-42987св14 за (посиланням).

   

 

1. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

 

Тож, діти мають право на спілкування з батьком та, більш того, виявляють бажання проводити час зі мною.

 

Для спілкування та виховання дітей я маю належні житлові та матеріальні умови.

 

Проводити час із дітьми у м. Києві я можу за адресою проживання своїх батьків по вул. Бережанській, 10, кв. 54.

 

Від обов'язків по утриманню дітей не ухиляюся: після розлучення все майно, нажите за час подружнього життя (у тому числі трикімнатна квартира у м. Києві), залишилося у володінні колишньої дружини та дітей; аліменти сплачуються регулярно та своєчасно; більш того, з початком так званої “кризи” мною в односторонньому порядку збільшено розмір аліментів з 2000 грн. до 3000 грн. на місяць.

 

Від додаткових витрат на дітей не ухиляюся.

 

На підставі викладеного, керуючись ст. 141, 153, 158 Сімейного кодексу України, Законом України “Про охорону дитинства”, Наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства охорони здоров'я, Міносвіти, Мінпраці "Про затвердження Правил опіки та піклування", у відповідності до умов Договору про сплату аліментів від 22 серпня 2014 року та з урахуванням можливостей відвідування дітей,

 

ПРОШУ:

 

1. Встановити мені — Степанюку Ігорю Павловичу дні особистого спілкування з дітьми: кожні другу та третю суботу-неділю місяця в м. Києві з 10 по 20 год. з правом проводження часу в культурних та спортивно-розважальних закладах м. Києва та за адресою: м. Київ, вул. Бережанська 10, кв. 54;

Європейський суд з прав людини акцентує увагу на тому, що між інтересами дитини та інтересами батьків також повинна існувати справедлива рівновага, і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків.

 

Детальніше дивитись Рішення Європейського Суду з прав людини від 7 грудня 2006 року у справі «Хант проти України» за (посиланням);

 

Рішення  Європейського Суду з прав людини від 27 листопада 1992 року у справі «Олссон проти Швеції» за (посиланням).

 • 2. Встановити мені — Степанюку Ігорю Павловичу період для спільного відпочинку з дітьми поза межами м. Києва один раз на рік тривалістю не менше 10 діб в літні місяці.

  Слід враховувати, що під час вирішення питання щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

   

  Дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 18.10.2017 р., справа № 240/515/16-ц за (посиланням);

   

  Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 20.04.2016 р., за (посиланням).

   

 

Додатки:

1. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу.

2. Копія договору про сплату аліментів та утримання дітей.

3. Копія свідоцтва про народження Степанюка Тимура Ігоревича.

4. Копія свідоцтва про народження Степанюк Любові Ігорівни.

5. Довідка з місця реєстрації Степанюка Тимура Ігоревича та Степанюк Любові Ігорівни.

6. Копія паспорта Степаненко Івана Петровича.

 

“28” липня 2017 року________________ І.П. Степанюк

 • При встановленні способу спілкування, має дотримуватись розумний баланс участі обох батьків (а також бабусі) у вихованні дитини, зокрема батько має прво приймати участь у вихованні дитини постійно, а не тільки за домовленістю із матір'ю.

   

  Детальніше дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 07.06.2014 р., справа № 638/12278/15-ц за (посиланням);

   

  Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01.07.2015 р., справа № 6-13210св15 за (посиланням).

   

 • Суди наголошують, що посилання на статтю про право на безперешкодне спілкування між батьком/матір'ю з дитиною (ст. 153 СК України) можливе лише до досягнення дитиною повноліття.

   

  Дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 04.02.2015 р., справа № 6-42987св14 за (посиланням).

   

 • Європейський суд з прав людини акцентує увагу на тому, що між інтересами дитини та інтересами батьків також повинна існувати справедлива рівновага, і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків.

   

  Детальніше дивитись Рішення Європейського Суду з прав людини від 7 грудня 2006 року у справі «Хант проти України» за (посиланням);

   

  Рішення  Європейського Суду з прав людини від 27 листопада 1992 року у справі «Олссон проти Швеції» за (посиланням).

 • Слід враховувати, що під час вирішення питання щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

   

  Дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 18.10.2017 р., справа № 240/515/16-ц за (посиланням);

   

  Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 20.04.2016 р., за (посиланням).

   

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"