Заява про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання

Скачати
в зручному форматi
 • До Жовтневого районного суду міста Харкова

  Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутись із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання.

Судді Домашенко О.М.

справа:№ 985/4562/14

Позивача (стягувача): Корецького Романа Андрійовича

адреса мешкання: 61063, м. Харків,

вул. Авіахімічна, буд. 3, кв. 3,

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 53,

ЗАЯВА

про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання

Рішенням Жовтневого районного суду міста Харкова від 14 липня 2014 року у справі № 985/4562/14 за позовом Корецького Р.А. до Чалого Л.Т. про стягнення суми боргу за договором позики у розмірі 50 000 гривень основного боргу, 10 250 гривень пені, 4 640 гривень 3 % річних, 2 520 інфляційних витрат, було вирішено позов Корецького Р.А. задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 22 Закону України “Про виконавче провадження” строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються, зокрема, для виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.

 • Однак, ще до винесення зазначеного рішення по справі позивач (стягувач) 10 липня 2014 року, за укладеним на 18 місяців контрактом, відбув до антарктичної станції “Беллінсгаузен” в якості океанолога.

  Законодавець не визначив переліку причин, які є поважними при пропуску строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, тому суд у кожному конкретному випадку виходячи з аналізу конкретних обставин пропуску строку вирішує питання про те, чи є причина його пропуску поважною.

  Аналіз судової практики щодо визнання причин пропуску процесуального строку поважними дивись у статті інформаційного порталу Закон і Бізнес "Пропуск процесуального строку: поважна причина чи недбальство заявника?" (посилання)

Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження” стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Корецький Р.А. пропустив строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання, адже рішення набрало законної сили 25 липня 2014 року, і останнім днем пред'явлення виконавчого документа до виконання було 25 липня 2015 року. Стягувач повернувся з експедиції 15 січня 2016 року.

Справу № 985/4562/14 з якої Жовтневим районним судом міста Харкова 28 липня 2014 року було винесено рішення на користь позивача (стягувача), Корецький Р.А. вів самостійно, без залучення представників, тому жодна інша особа не була уповноважена отримати виконавчий документ та пред'явити його до виконання вчасно.

З метою відновлення права на виконання рішення суду, на підставі викладеного, керуючись ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження”, стягувач, -

ПРОСИТЬ:

поновити строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання виданого на виконання рішення Жовтневого районного суду міста Харкова від 14 липня 2014 року у справі № 985/4562/14.

Додатки:

1. Копія контракту щодо відрядження Корецького Р.А. до антарктичної станції “Беллінсгаузен” від 08.07.2014 р.;

2. Копія довіреності представника.

 • 22 січня 2016 року

  Суд має розглянути заяву про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання в десятиденний строк.

Представник за довіреністю

 • О.І. Боголюбов

  Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в загальному порядку.

 • Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутись із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання.

 • Законодавець не визначив переліку причин, які є поважними при пропуску строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, тому суд у кожному конкретному випадку виходячи з аналізу конкретних обставин пропуску строку вирішує питання про те, чи є причина його пропуску поважною.

  Аналіз судової практики щодо визнання причин пропуску процесуального строку поважними дивись у статті інформаційного порталу Закон і Бізнес "Пропуск процесуального строку: поважна причина чи недбальство заявника?" (посилання)

 • Суд має розглянути заяву про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання в десятиденний строк.

 • Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в загальному порядку.

Підписки

Подивитися усі підписки