Клопотання про відстрочення сплати (розстрочення сплати /зменшення розміру/ звільнення від сплати) судового збору (у господарському судочинстві) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

до Господарського суду м. Києва

адреса: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б

 

Позивач: Остапенко Матвій Іванович

Ідентифікаційний код: 2345678910

адреса: 03150, м. Київ, вул. Анрі Барбюса, буд. 5 а, кв. 3,

засіб зв'язку: +38 044 000 00 00

 

 

 • КЛОПОТАННЯ

  Клопотання про відстрочення/розстрочення сплати судового збору необхідно подавати разом з позовною заявою або викладати в прохальній частині позовної заяви. В іншому випадку, у разі несплати судового збору, суд повертає позовну заяву.

  Детальніше про сплату судового збору дивись Інформаційний лист Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 р. № 484-VIII" 12.11.2015 N 01-06/2093/2015 за (посиланням).

 • про відстрочення сплати (розстрочення сплати /зменшення розміру/ звільнення від сплати) судового збору

  Суд може застосувати щодо одного й того самого заявника і за одним й тим же його клопотанням як відстрочення, так і розстрочення сплати судового збору, або зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати, причому зазначені дії можуть мати місце у різній послідовності (наприклад, спочатку відстрочення сплати судового збору, а потім зменшення його розміру, або навпаки - спочатку зменшення розміру судового збору, а згодом відстрочення його сплати) або в сукупності (зокрема, одночасне зменшення розміру судового збору і відстрочення його сплати).

  Детальніше про відстрочення судового збору дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 (посилання)

 

19 серпня 2018 року я звернувся до Господарського суду м. Києва з позовною заявою до ТОВ “ІНСАЙТ” про стягнення заборгованості по нарахованих але не виплачених дивідендах.

 

Згідно зі ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

 

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача-фізичної особи за попередній календарний рік; або

 

2) позивачами є:

 

а) військовослужбовці;

 

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років, або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

 

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років, або дитину-інваліда;

 

г) члени малозабезпеченої та багатодітної сім'ї;

 

д) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

 

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

 

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у ч. 1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір”.

 

 • Враховуючи той факт, що мій дохід за останній звітний період (рік), відповідно до Відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, становить 42 000 (сорок дві тисячі) грн. 00 коп., а розмір судового збору, який підлягає сплаті — 3300 (три тисячі триста) грн, що істотно перевищує 5% (2 100 грн.), керуючись ст. 8 Закону України “Про судовий збір”, -

  {$TEXT}

 

ПРОШУ СУД:

 

 • відстрочити сплату (розстрочити сплату/зменшити розмір/звільнити від сплати) судового збору Остапенко М.І. за позовом Остапенко М.І. до ТОВ “ІНСАЙТ” про стягнення заборгованості по нарахованих але не виплачених дивідендах.

  Якщо сплата судового збору була відстрочена до ухвалення рішення, витрати стягуються за судовим рішенням у справі. У разі коли судом було прийнято рішення на користь позивача, то стягнення суми судового збору здійснюється безпосередньо з відповідача у дохід державного бюджету України.

 

Додатки:

Копія Відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків

 

 

"27" серпня 2018 року                                                                       ___________________                           М. І .Остапенко

 • Клопотання про відстрочення/розстрочення сплати судового збору необхідно подавати разом з позовною заявою або викладати в прохальній частині позовної заяви. В іншому випадку, у разі несплати судового збору, суд повертає позовну заяву.

  Детальніше про сплату судового збору дивись Інформаційний лист Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 р. № 484-VIII" 12.11.2015 N 01-06/2093/2015 за (посиланням).

 • Суд може застосувати щодо одного й того самого заявника і за одним й тим же його клопотанням як відстрочення, так і розстрочення сплати судового збору, або зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати, причому зазначені дії можуть мати місце у різній послідовності (наприклад, спочатку відстрочення сплати судового збору, а потім зменшення його розміру, або навпаки - спочатку зменшення розміру судового збору, а згодом відстрочення його сплати) або в сукупності (зокрема, одночасне зменшення розміру судового збору і відстрочення його сплати).

  Детальніше про відстрочення судового збору дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 (посилання)

 • {$TEXT}
 • Якщо сплата судового збору була відстрочена до ухвалення рішення, витрати стягуються за судовим рішенням у справі. У разі коли судом було прийнято рішення на користь позивача, то стягнення суми судового збору здійснюється безпосередньо з відповідача у дохід державного бюджету України.

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"