Заява про відстрочення сплати судового збору (у господарському судочинстві)

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Тут може бути ваша реклама

Господарський суд м. Києва

01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В 

 

судді Кучеренко А.Р.

по справі № 922/773/17

 

 • Позивача: Фізичної особи-підприємця

  Якщо заявником є державна установа, (організація), обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати (посилання) (посилання) (посилання)

Васильєва Миколи Михайловича

реєстраційний номер облікової картки платника податків з

Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (РНОКПП) 2345678910

адреса мешкання: 01004, м. Київ,

вул. Басейна, буд. 7,

тел. (044) 704 12 78

 

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 20, оф. 18,

 тел. (044) 704 32 32

 

 • КЛОПОТАННЯ

  Клопотання про відстрочення/розстрочення сплати судового збору необхідно подавати разом з позовною заявою або викладати в прохальній частині позовної заяви. В іншому випадку, у разі несплати судового збору, суд повертає позовну заяву.

  Детальніше про сплату судового збору дивись Інформаційний лист Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 р. № 484-VIII" 12.11.2015 N 01-06/2093/2015 за (посиланням).

 • про відстрочення сплати судового збору

  Суд може застосувати щодо одного й того самого заявника і за одним й тим же його клопотанням як відстрочення, так і розстрочення сплати судового збору, або зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати, причому зазначені дії можуть мати місце у різній послідовності (наприклад, спочатку відстрочення сплати судового збору, а потім зменшення його розміру, або навпаки - спочатку зменшення розміру судового збору, а згодом відстрочення його сплати) або в сукупності (зокрема, одночасне зменшення розміру судового збору і відстрочення його сплати).

  Детальніше про відстрочення судового збору дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 (посилання)

 

27 грудня 2017 року ФОП Васильєв М.М. звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом до ТОВ “ІНТАЙП” про стягнення заборгованості, пені та процентів за договором поставки внаслідок невиконання грошового зобов'язання.

 

Згідно зі ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

 

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача-фізичної особи за попередній календарний рік; або

 

2) позивачами є: 

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років, або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років, або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої та багатодітної сім'ї;

д) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

 

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

 

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

 

 • Відповідно п. 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України”, особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

  {$TEXT}

 

ФОП Васильєв М.М. зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 17.08.2010 року за № 1 480 120 0000 012598, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 08.09.2010 року за № 172405, серія АОО. Основним видом діяльності ФОП Васильєва М.М. є 46.73 оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

 

Зважаючи на політичні та економічні зміни в країні протягом останніх років, ФОП Васильєв М.М. з початку 2017 року майже не отримує доходів від здійснення підприємницької діяльності та має значну кредиторську заборгованість. Таким чином, майновий стан позивача є незадовільним.

 

Крім того, з 2016 року ФОП Васильєв М.М. є одиноким батьком, який самостійно виховує малолітню доньку - Васильєву Ганну Миколаївну, 27.05.2014 року народження.

 

Зважаючи на те, що матеріальний стан позивача перешкоджає сплаті ним судового збору, керуючись ст. 8 Закону України “Про судовий збір”,

 

ПРОШУ:

 

 • 1. Відстрочити сплату судового збору до прийняття судом рішення по справі за поданим позовом ФОП Васильєва М.М. до ТОВ "ІНТАЙП" про стягнення заборгованості, пені та процентів за договором поставки.

  Якщо сплата судового збору була відстрочена до ухвалення рішення, витрати стягуються за судовим рішенням у справі. У разі коли судом було прийнято рішення на користь позивача, то стягнення суми судового збору здійснюється безпосередньо з відповідача у дохід державного бюджету України.

 

Додатки:

1. Копії декларацій про доходи за 2017 року, довідка ФОП Васильєва М.М. про стан кредиторської та дебіторської заборгованості.

2. Копія свідоцтва про народження Васильєвої Г.М.

2. Копія довіреності представника.

 

27 грудня 2017 року

Представник за довіреністю

О.І. Боголюбов

 • Якщо заявником є державна установа, (організація), обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати (посилання) (посилання) (посилання)

 • Клопотання про відстрочення/розстрочення сплати судового збору необхідно подавати разом з позовною заявою або викладати в прохальній частині позовної заяви. В іншому випадку, у разі несплати судового збору, суд повертає позовну заяву.

  Детальніше про сплату судового збору дивись Інформаційний лист Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 р. № 484-VIII" 12.11.2015 N 01-06/2093/2015 за (посиланням).

 • Суд може застосувати щодо одного й того самого заявника і за одним й тим же його клопотанням як відстрочення, так і розстрочення сплати судового збору, або зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати, причому зазначені дії можуть мати місце у різній послідовності (наприклад, спочатку відстрочення сплати судового збору, а потім зменшення його розміру, або навпаки - спочатку зменшення розміру судового збору, а згодом відстрочення його сплати) або в сукупності (зокрема, одночасне зменшення розміру судового збору і відстрочення його сплати).

  Детальніше про відстрочення судового збору дивись Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 (посилання)

 • {$TEXT}
 • Якщо сплата судового збору була відстрочена до ухвалення рішення, витрати стягуються за судовим рішенням у справі. У разі коли судом було прийнято рішення на користь позивача, то стягнення суми судового збору здійснюється безпосередньо з відповідача у дохід державного бюджету України.

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"