Заява про відкладення провадження виконавчих дій та повлення строку боржнику для добровільного виконання

Скачати
в зручному форматi

Державному виконавцю

Жовтневого відділу Державної виконавчої служби

Харківського міського управління юстиції

Чорному Василю Романовичу

Виконавче провадження № 45325684

Боржника: Чалого Юрія Васильовича

адреса мешкання: 61063, м. Харків,

вул. Авіахімічна, буд. 3, кв. 3,

тел. +38 057 777 33 33

в особі представника за довіреністю

Боголюбова Олександра Івановича

адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 53,

оф. 18, тел. (057) 704 32 32

 • ЗАЯВА

  Практичний посібник “Актуальні питання виконавчого провадження” (посилання)

про відкладення провадження виконавчих дій та поновлення строку

боржнику для добровільного виконання

Рішенням Жовтневого районного суду міста Харкова від 14 грудня 2015 року у справі № 985/4562/15 за позовом Корецького Р.А. до Чалого Ю.В. про стягнення суми боргу за договором позики було вирішено стягнути з Чалого Ю.В. на користь Корецького Р.А. борг у сумі 12 568 гривень.

27 грудня 2015 року на виконання зазначеного судового рішення, яке набрало законної сили, Жовтневим районним судом м. Харкова видано виконавчий лист, який був пред'явлений позивачем, як стягувачем для примусового виконання до Жовтневого відділу ДВС ХМУЮ.

29 грудня 2015 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Жовтневого районного управління юстиції у м. Харкові, Чорним В.Р., була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження № 45325684.

Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону України “Про виконавче провадження” копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.

Згідно з ч. 1 ст. 31 Закону України “Про виконавче провадження” постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

В ч. 2 ст. 25 Закону України “Про виконавче провадження” зазначено, що в постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій.

 • Вказана вище постанова про відкриття виконавчого провадження була отримана Чалим Ю.В. лише 14 січня 2016 року за адресою місця проживання: м. Харків, вул. Авіахімічна, буд. 3, кв. 3, про що свідчить напис на супровідному листі до вказаної постанови (додається до заяви), вчинений Чалим Ю.В., в присутності державного виконавця, який своєчасно не надіслав боржнику постанову про відкриття виконавчого провадження рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше наступного дня з моменту її винесення, а саме 29 грудня 2015 року. У зв’язку з цим, строк для добровільного виконання виконавчого документу, встановлений державним виконавцем також минув з причин не залежних від боржника. Фактично, державний виконавець позбавив боржника право на добровільне виконання рішення суду. 

  Вищий адміністративний суд України звертає увагу, що у разі якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником несвоєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій у порядку, встановленому статтею 35 Закону України “Про виконавче провадження”, та поновлює боржнику строк для добровільного виконання рішення.

  Таким чином, обов'язок державного виконавця з'ясувати обставину отримання копії постанови про відкриття виконавчого провадження передує вчиненню будь-яких дій стосовно примусового виконання рішення.

  Детальніше дивись Лист Вищого адміністративного суду 28.09.2009 N 1276/10/13-09 (посилання)

 • Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України “Про виконавче провадження” за наявності обставин, що перешкоджають провадженню виконавчих дій, або у разі несвоєчасного одержання сторонами документів виконавчого провадження, внаслідок чого вони були позбавлені можливості скористатися правами, наданими їм цим Законом, державний виконавець може відкласти виконавчі дії за заявою стягувача чи боржника або з власної ініціативи на строк до десяти робочих днів. Про відкладення провадження виконавчих дій державний виконавець виносить відповідну постанову, про що повідомляє сторонам.

  Закон України “Про виконавче провадження” не містить чітких критеріїв визнання певних обставин підставами для відкладення виконавчих дій, залишаючи вирішення цього питання на розсуд державного виконавця.

З метою відновлення порушеного права самостійно виконати рішення суду, на підставі викладеного, керуючись ст. 25, 31, 35 Закону України “Про виконавче провадження”, боржник, -

ПРОСИТЬ:

 • відкласти провадження виконавчих дій у виконавчому провадженні № 45325684 та поновити строк для самостійного виконання боржником Чалим Ю.В. рішення Жовтневого районного суду міста Харкова від 14 грудня 2015 року у справі № 985/4562/15 за позовом Корецького Р.А. до Чалого Ю.В. про стягнення суми боргу за договором позики.

  Постанова державного виконавця про відкладення провадження виконавчих дій може бути оскаржена у триденний строк.

Додатки:

1. Копія довіреності представника боржника;

2. Копія супровідного листа від 14 січня 2016 року.

17 січня 2016 року

Представник за довіреністю

О.І. Боголюбов

 • Практичний посібник “Актуальні питання виконавчого провадження” (посилання)

 • Вищий адміністративний суд України звертає увагу, що у разі якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником несвоєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій у порядку, встановленому статтею 35 Закону України “Про виконавче провадження”, та поновлює боржнику строк для добровільного виконання рішення.

  Таким чином, обов'язок державного виконавця з'ясувати обставину отримання копії постанови про відкриття виконавчого провадження передує вчиненню будь-яких дій стосовно примусового виконання рішення.

  Детальніше дивись Лист Вищого адміністративного суду 28.09.2009 N 1276/10/13-09 (посилання)

 • Закон України “Про виконавче провадження” не містить чітких критеріїв визнання певних обставин підставами для відкладення виконавчих дій, залишаючи вирішення цього питання на розсуд державного виконавця.

 • Постанова державного виконавця про відкладення провадження виконавчих дій може бути оскаржена у триденний строк.

Підписки

Подивитися усі підписки