JusnoteAnalyticsОбрати книгу

Шаблони договорів для життя та бізнесу

  • Стосується до:
    • Остання зміна:
      17.08.2019
Шаблон договору− це зразок або проформа договору, який можна використовувати як приклад під час підготовки остаточної редакції договору (документу на "підпис").


Якісний зразок договору здатен суттєво заощадити час в процесі підготовки остаточної редакції документу, мінімізувати витрати під час його оформлення, та, головне, мінімізувати або навіть виключити "юридичні" помилки під час опису індивідуальних домовленостей між сторонами.


Отже, як "розпізнати" якісний шаблон договору?


З точки зору звичайних користувачів — це складно. Проте, ми сформували три головні рекомендації, які допоможуть обрати шаблон та використати його у житті або бізнесі:


В першу чергу, доцільно звернути увагу на описи та деталізацію умов, викладених в шаблоні


Умови договору викладаються "специфічною" юридичною мовою, і мають правильно і максимально повно відбивати дійсні наміри сторін. Більш того, багато умов в договорах "компілюються" юристами без суттєвих змін в тих редакціях, які вже існують і в шаблонах. Отже, наявність деталізованих описів умов в шаблонах або зразках, одразу полегшує роботу, оскільки виключає необхідність шукати правильне формулювання тієї чи іншої умови. Зразки договорів і інших документів, які містять велику кількість пропусків та мінімальну кількість умов та їх описів, можуть свідчити про неякісний для подальшої роботи шаблон.


По-друге, доцільно звернути увагу на структуру шаблону


Договір як домовленість сторін щодо настання певних юридичних наслідків має завжди певну структуру. Ця структура традиційно визначається теоритичними та практичними надбаннями юридичної науки та законом. Зокрема, структура договору, яка повинна відбиватися в шаблоні має включати умови, що визначають правовий статус сторін та ідентифікувати їх серед інших суб'єктів юридичних відносин, містити суттєві умови, які в будь-якому випадку мають бути передбачені в шаблоні (предмет, в деяких випадках строк та ціна договору) та інші умови, щодо яких сторони зазвичай в житті досягають домовленості. Кількість умов прямо свідчить про глибину деталізації відносин, які сторони хочуть врегулювати договором.Шаблон, в якому за структурою після розділу "Предмет", розміщено розділ про "Права та обов"язки сторін" або розділи, які визначають виконання сторонами договору, варто оцінювати з підвищеною увагою.


По-третє, доцільно оцінити ресурс (веб-сайт, сторінка тощо), на якому потрібний шаблон розміщено


Будь-який шаблон має властивість "старіти": змінюється законодавство, правозастосовча та судова практика щодо тієї чи іншої умови договору. Тому, вкрай важливим є наявність ознак "актуалізації" шаблону компанією, яка підтримує відповідний ресурс з розміщеними шаблонами. Тут будуть також мати значення відгуки про саму компанію та її шаблони, кількість скачувань шаблону, наявність можливості зателефонувати до компанії та поставити запитання щодо застосування шаблону в конкретній ситуації ДО його придбання чи скачування.Якщо шаблон договору розміщено серед рекламних банерів та безлічі іншого юридичного контенту, не містить будь-яких коментарів та застережень щодо застосування шаблону в конкретних випадках, варто утриматися від його скачування.


Порівнявши шаблони договорів з різних ресурсів, можна сказати, що більшість з них не можуть бути якісними прототипами (проформами) для подальшої безпечної роботи з підготовки договорів.


Ось приклади шаблонів договорів з різних ресурсів.

Якісний договір − це гарантія того, що права сторін будуть дотриманні, умови будуть виконанні, а помилки будуть відсутні. Знайти потрібний шаблон договору та використати його для власних потреб можна в Дом юриста.


Знайти потрібний шаблон - Переглянути наявні зразки.Чи корисною для вас є ця стаття?