JusnoteAnalyticsОбрати книгу

Створенння ТОВ: рекомендації експертів

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) — одна з найпоширеніших організаційно-правових форм ведення бізнесу як в Україні, так і за кордоном. По суті, ТОВ - це організація, статутний капітал якої поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом товариства.


Спеціалісти компанії "Дом юриста" проаналізували різні варіанти створення ТОВ і виокремили три найпоширеніші способи, якими найчастіше користуються українці.

1. Перший спосіб —  створити ТОВ засновниками без "допомоги ззовні".


Засновник ТОВ самостійно досліджує питання створення ТОВ в Інтернет, шукає шаблони потрібних документів (статутів, протоколів та інші), заповнює їх та самостійно подає підготовлені документи до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або йде до нотаріусу.

Перевагою вказаного способу є ціна (якщо не рахувати час витрачений самою особою на пошук, перевірку, підготовку документів).


Водночас ризики такого створення ТОВ вочевидь нівелюють переваги від дешевої "ціни". Зокрема, засновнику-неюристу дуже важко оцінити актуальність інформації з Інтернет щодо створення та діяльності ТОВ, відповідність закону скачаних з мережі шаблонів статуту, реєстраційної форми та інших документів, правильно заповнити документи та отримати алгорим перших кроків діяльності ТОВ.


Отже, час витрачений на те, щоб самостійно розібратися з тим, як правильно створити ТОВ і підготувати потрібні для цього документи, на даному етапі не виправдовує прагнення засновника зекономити.

2. Другий спосіб - створення ТОВ за допомогою юристів.


Переважна кількість підприємців не мають бажання або часу на те, щоб розбиратися в процесі створення ТОВ. Аби уникнути від помилок майбутні підприємці звертаються до юристів, які займаються реєстраційною діяльністю. Цей варіант мінімізує виникнення юридичних помилок та суттєво збільшує шанс на реєстрацію ТОВ з першого разу. Водночас цей спосіб вимагає первісних витрат від підприємця на оплату послуг юриста, які коштують недешево.


Наявність юриста в процесі створення ТОВ не виключає відмову в проведенні реєстраційних дій.


Процес підготовки до реєстрації ТОВ — це звичайний набір простих алгоритмів, які вчиняють юристи для своїх клієнтів, і цей процес не вимагає надважкої аналітичної або стратегічної роботи від фахівця. Юрист або вже має, або шукає в Інтернет проформи потрібних документів для створення ТОВ, зокрема зразок статуту, протоколу загальних зборів, реєстраційної карточки та деякі інші. При зверненні до такого юриста особи, яка вирішила створити ТОВ, правник вставляє дані засновника в наявні проформи і віддає ці документи клієнту або ж супроводжує останнього до реєстратора.


Отже, створення ТОВ - це набір простих дій, реалізація яких здійснюється юристом за певним алгоритмом. Вказаний алгоритм може бути повністю відтворений "машиною" і коштувати результат буде значно дешевше ніж у юриста.3. Третій спосіб - створення ТОВ за допомогою online-сервісів.


З розвитком сучасних технологій процес створення повного пакету документів для ТОВ "беруть" на себе "машини". Різні online-сервіси за кілька хвилин підготують весь пакет документів, який потрібно тільки роздрукувати і подати до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріусу.

Повністю автоматизовані сервіси з підготовки документів для створення ТОВ є в більшості випадків найвигіднішим варіантом для майбутніх підприємців. Подібні сервіси дозволяють швидко складати потрібні документи на основі автоматизованих шаблонів, суттєво зменшуючи людський час на їх підготовку та виключаючи помилки, що виникають при підготовці документів вручну. Наявний спосіб створення ТОВ є найменш витратним, адже вартість таких послуг коштує значно нижче, ніж в юридичних фірмах.


Чи корисною для вас є ця стаття?