Позовна заява про визнання батьківства (за позовом батька) 5.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

 

До Печерського районного суду міста Київа 

01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А

 

ПОЗИВАЧ Кормілов В’ячеслав Петрович

РНОКПП 3131719915,

місце проживання: місто Київ, вул. Шкільна, 3

номер засобів зв'язку: 0577770209

 

ВІДПОВІДАЧ Бабічева Валерія Володимирівна

РНОКПП 3109411857,

місце проживання: м. Київ, вул. Студентська, 41, кв. 15,

номер засобів зв'язку: невідомий

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання батьківства

 

 

У серпні 2015 року Кормілов В’ячеслав Петрович познайомився із Бабічевою Валерією Володимирівною. Певний час позивач та відповідач перебували у стосунках без реєстрації шлюбу. З огляду на різні погляди на життя, стосунки між позивачем та відповідачем припинилися.

 

В квітні 2018 року від друзів позивача, останній дізнався про те, що 21 липня 2016 року Бабічева В. В. народила від нього доньку — Олександру.

 

Запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень було здійснено за вказівкою відповідача як Бабічева Олександра Володимирівна.

 

Внаслідок припинення стосунків між позивачем і відповідачем, та спроби останньої створити нову сім'ю з іншим чоловіком, Бабічева В. В. будь-яке спілкування з позивачем припинила, а факт народження спільної дитини приховала. Після того, як позивачу стало відомо про народження спільної дитини, Бабічева В. В. всіляко продовжувала уникати спілкування з позивачем, добровільно внести зміни до актового запису доньки відмовилася.

 

Позивач, як батько прагне належно виховувати свою дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток.

 

Позивач має стійкий намір забезпечувати належні життєві умови для розвитку дитини, допомагати, утримувати її та виконувати інші батьківські обов'язки, піклуватися про здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток своєї дитини.

 

Згідно засад сімейного законодавства мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

 

Відповідно ч.ч. 1, 2 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

 

Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

 

У розумінні Європейського суду при розгляді заяви про встановлення батьківства суд зобов'язаний брати до уваги основний принцип забезпечення інтересів дитини (справа “Мікулич проти Хорватії”).

 

Європейський суд розглядаючи справу “Кіган проти Ірландії” вказав наступне - “Поняття "сім'я" не обмежується виключно відносинами, заснованими на шлюбі, і може включати інші de factо "сімейні" відносини, коли сторони живуть спільно поза шлюбом (див. Inter alia рішення у справі Джонстон та інші проти Ірландії від 18 грудня 1986 року). Дитина, народжена в результаті таких взаємовідносин, є iрso jure частиною цієї "сімейної" ланки з моменту її народження і саме завдяки самому факту свого народження. Тому між дитиною та її батьками існує зв'язок, рівнозначний сімейному життю, навіть якщо на момент його або її народження батьки більше не проживають спільно або якщо їх відносини закінчилися (див. Mutatis mutandis рішення у справі Беррехаб проти Нідерландів від 21 червня 1988 року).

 

Там, де існування сімейних зв'язків з дитиною очевидно, держава повинна діяти так, щоб ці зв'язки розвивалися, і створити законні гарантії, які б дозволили дитині влитися в сім'ю з самого її народження (див. mutatis mutandisрешеніе у справі Маркс проти Бельгії від 13 червня 1979 року). У цьому контексті можна зробити посилання на принцип, закладений у статті 7 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, відповідно до якого дитина має, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. Крім того, доречно нагадати, що взаємне спілкування батька і дитини є основним елементом сімейного життя, навіть коли відносини між батьками зіпсувалися (див. Inter alia рішення у справі Еріксон проти Швеції від 22 червня 1989 року)”.

 

Відповідно ч. 2 ст. 125 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за рішенням суду.

 

За змістом ч. 2 ст. 128 СК України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

 

Ймовірність походження народженої відповідачем дитини від позивача може бути підтверджена, зокрема, фактом перебування у цивільних стосунках Кормілова В. П. з Бабічевою В. В., протягом яких остання завагітніла. Зазначені обставини можуть бути підтверджені показаннями свідка — Корміловою Оксаною Павлівною.

 

Крім того, походження Бабічевої Олександри Володимирівни від позивача може бути підтверджене результатами судово-генетичної експертизи, щодо якої буде заявлено відповідне клопотання під час попереднього судового засідання.

 

У відповідності до п. 10 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, повідомляю суду, що мною не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

 

Судові витрати, які позивач посін у зв'язку з розглядом справи, складаються з судового збору.

 

З огляду на вищевикладене, керуючись п. 3 ч. 2 ст. 125, ст. 128 Сімейного кодексу України, ст.ст. 4, 175, 184 Цивільного процесуального кодексу України, позивач -

 

 

ПРОСИТЬ СУД:

 

1. Визнати Кормілова В. П. батьком Бабічевої Олександри Володимирівни, 21 липня 2016 року народження;

 

2. Під час розгляду справи викликати до суду в якості свідка, що може підтвердити факт перебування у цивільних стосунках Кормілова В. П. з Бабічевою В. В., протягом яких остання завагітніла — Кормілову Оксану Павлівну, яка проживає за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, буд. 64, кв. 104.

 

Додатки:

1. Оригінал квитанції про сплату судового збору;

2. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

 

“14” травня 2018 року                                                                                    Кормілов В’ячеслав Петрович

     

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"