Заява про залучення в якості третьої особи (в цивільному судочинстві) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

до Печерського районного суду м. Києва

01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А

 

суддя: Крунь О.А.

номер справи: №546/54/18-ц

 

 

Відповідач:                                                           Кузін Олександр Вікторович

РНОКПП: 7815342019,

адреса: 01004, м. Київ, вул. Басейна, 7, кв. 56

засіб зв'язку: (044) 65 32 152

 

в особі представника за довіреністю

Бондар Ольга Іванівна

адреса: 01133, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 17, оф. 18,

тел. (044) 704 32 32,

 

ЗАЯВА

про залучення третьої особи

 

В провадженні судді Печерського районного суду м. Києва Крунь О.А. знаходиться цивільна справа за позовом Київської міської ради до Кузіна Олександра Вікторовича про внесення змін до договору оренди землі.

 

Як вбачається з позовної заяви, свою вимогу Київська міська рада обгрунтовує збільшенням нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 0,0487 га (ділянка № 1 — 0,0431 га, ділянка № 2 — 0,0056 га), що розташована по бул. Лесі Українки, 29 в м. Києві, яка є об'єктом договору оренди землі від 28.05.2004 року, зареєстрованого у Київському міському управлінні земельних відносин 18.07.2004 року за № 6347/08.

 

Цим клопотанням відповідач стверджує про наявність юридичного інтересу до даної справи у Гузенка Олександра Володимировича, адже судове рішення, яким буде збільшено розмір орендної плати за користування спірною земельною ділянкою, вочевидь, вплине на права та обов'язки вказаної особи, зокрема покладе на зазначену особу обов'язки, що випливають з договору оренди земельної ділянки у збільшеному обсязі, а саме обов'язок здійснювати платежі за користування земельної ділянкою, що розташована по бул. Лесі Українки, 29 в м. Києві, у новому, суттєво збільшеному розмірі.

 

Зазначене твердження ґрунтується на наступному:

 

21 вересня 2001 року між ЗАТ “Українські мильники” (продавець) та фізичними особами Кузін О.В., Гузенко О.В. (покупець) був укладений договір купівлі-продажу, відповідно до умов якого фізичні особи придбали у власність нежитлові будівлі літ. "А-1" - кафе, цегляне, загальною площею 539,5 кв.м., літ. “В-1” - відкритий склад з майданчиком, цегляний, загальною площею 14,2 кв.м., літ. “Г-1” - відкритий склад, цегляний, загальною площею 16,0 кв.м., літ. “Е-1” - холодильна камера, цегляна, загальною площею 7,5 кв.м., розташовані за адресою: м. Київ, вул. бул. Лесі Українки, 29. Вказаний договір було зареєстровано КП “Київське міське бюро технічної інвентаризації” 27.09.2002 року за р/№ 633.

 

26 травня 2003 року на підставі рішення VIII сесії Київської міської ради XXIV скликання від 27.12.2002 року “Про припинення та надання в оренду земельних ділянок юридичним та фізичним особам” між Київською міською радою Київської області (Орендодавець) та Кузіним О.В. (Орендар), як одним з співвласників нерухомого майна, було укладено договір оренди земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, вул. бул. Лесі Українки, 29 загальною площею 0,0487 га (ділянка № 1 — 0,0431 га, ділянка № 2 — 0,0056 га).

 

Вказана земельна ділянка була надана Орендарю строком до 01.06.2027 року для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі кафе.

 

13.09.2012 року Кузін О.В. (відповідач у справі) продав, а Гузенко О.В. купили належну продавцю частку в нежитловій будівлі літ. "А-1", літ. “В-1”, “Г-1”, літ. “Е-1”, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. бул. Лесі Українки, 29. З цієї дати право власності на вказані вище нежитлові приміщення перейшли до нових набувачів.

 

Договір оренди землі припиняється, зокрема, у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом (ч. ч. 1, 3 ст. 31 Закону України "Про оренду землі").

 

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 377 ЦК України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землекористувача.

 

Відповідно до ч. 3 ст. 53 Цивільного процесуального кодексу України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

 

Отже, за таких обставин суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому.

 

На думку відповідача, рішення по цивільній справі безпосередньо вплине на права та обов'язки Гузенка Олександра Володимировича щодо земельної ділянки загальною площею 0,0487 га, що розташована по вул. бул. Лесі Українки, 29 у м. Києві. Позбавлення Гузенка Олександра Володимировича можливості на участь у справі матиме наслідком незаконність рішення суду.

 

Зважаючи на вищевикладене та керуючись ч. 3 ст. 53 Цивільного процесуального кодексу України, відповідач, -

 

ПРОСИТЬ СУД:

 

залучити Гузенка Олександра Володимировича (м. Київ, вул. Оболонська, 18 кв. 14) до участі у справі як третю особу на боці відповідача.

{$TEXT}

 

"27" серпня 2018 року ________________________                                                                                                                          Представник за довіреністю

О.І. Бондар

(копія довіреності міститься

в матеріалах справи)

  • {$TEXT}

     

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"