Клопотання про залучення до участі у справі правонаступника (в цивільному судочинстві) 3.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

До Печерського районного суду м. Києва

01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А

 

суддя Ярема Л. М.

по справі № 820/7878/18-ц

 

Відповідач: Чумаченко Андрій Юрійович

Ідентифікаційний код: 64646466

адреса: 01021, м. Київ, вул. Інститутська, буд. 13,

 • засіб зв'язку: (044) 704 12 78

  Правонаступництво може мати місце на будь-якій стадії цивільного процесу, в тому числі на стадії касаціного оскарження судового рішення, в цьому разі питання про процесуальне правонаступництво при поданні відповідних заяви і доказів вирішує суд касаційної інстанції.

   

  Дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.07.2017 р., справа № 360/723/16-ц за (посиланням).

   

 

 

КЛОПОТАННЯ

 • про залучення до участі у справі правонаступника

  Необхідно відрізняти процесуальне правонаступництво від заміни неналежної сторони у справі. На відміну від заміни неналежної сторони, правонаступництво можливе на будь-якій стадії процесу. Всі дії вчинені у процесі до вступу правонаступника є обов'язковими для нього. При заміні неналежного відповідача, всі його попередні дії не мають правового значення для нового відповідача, який залучається. Підставою процесуального правонаступництва є правонаступництво в матеріальному праві, тоді як заміна неналежного відповідача не передбачає прямого матеріально-правового зв'язку між особами, які замінюють один одного.

 

 • У провадженні Печерського районного суду м. Києва (суддя - Ярема Л.М.) знаходиться справа № 820/7878/18-ц за позовом Грінченко Ольги Володимирівни до Чумаченка Андрія Юрійовича про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості по орендній платі.

  Процесуальне правонаступництво за вимогою про відшкодування моральної шкоди у справах із захисту гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи не допускається.

  Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 року №1 (посилання)

 

 • Відповідно до ч.1 ст. 55 Цивільного процесуального кодексу України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.

  Бичкова С.С. Окремі аспекти процесуального правонаступництва (посилання)

 

05.08.2018 року Грінченко Ольга Володимирівна померла і спадщину прийняв її єдиний син Грінченко Ярослав Олегович, що, відповідно, є її спадкоємцем, правонаступником.

 

Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

 

Тому, у зв'язку зі смертю позивача Грінченко Ольги Володимирівни необхідним є залучення до участі у справі правонаступника позивача.

 

На підставі викладеного, керуючись ст. 55 Цивільного процесуального кодексу України, -

 

ПРОШУ СУД:

 

 • залучити до участі у справі правонаступника позивача — Грінченка Ярослава Олеговича.

  Слід пам'ятати, що всі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку він замінив.

 

Додатки:

Копія свідоцтва про смерть;

Копія свідоцтва про прийняття спадщини;

 

 

"13" серпня 2018 року                       ________________________                                          А. Ю. Чумаченко                                       

 • Правонаступництво може мати місце на будь-якій стадії цивільного процесу, в тому числі на стадії касаціного оскарження судового рішення, в цьому разі питання про процесуальне правонаступництво при поданні відповідних заяви і доказів вирішує суд касаційної інстанції.

   

  Дивитись Ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.07.2017 р., справа № 360/723/16-ц за (посиланням).

   

 • Необхідно відрізняти процесуальне правонаступництво від заміни неналежної сторони у справі. На відміну від заміни неналежної сторони, правонаступництво можливе на будь-якій стадії процесу. Всі дії вчинені у процесі до вступу правонаступника є обов'язковими для нього. При заміні неналежного відповідача, всі його попередні дії не мають правового значення для нового відповідача, який залучається. Підставою процесуального правонаступництва є правонаступництво в матеріальному праві, тоді як заміна неналежного відповідача не передбачає прямого матеріально-правового зв'язку між особами, які замінюють один одного.

 • Процесуальне правонаступництво за вимогою про відшкодування моральної шкоди у справах із захисту гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи не допускається.

  Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 року №1 (посилання)

 • Бичкова С.С. Окремі аспекти процесуального правонаступництва (посилання)

 • Слід пам'ятати, що всі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку він замінив.

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"