Позовна заява про стягнення додаткових витрат на дитину 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

Дзержинський районний суд м. Харкова

61202, м. Харків, проспект Перемоги, 52-В

ПОЗИВАЧ: Деркач Ганна Борисівна,

адреса: 61052, м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 89

тел. +38 057 777 00 00

Представник за довіреністю:

Бондар Ольга Іванівна

адреса мешкання: 61052, м. Харків,

вул. Полтавський шлях, буд. 2, кв. 2

тел. +38 057 777 00 00

ВІДПОВІДАЧ : Микитюк Олексій Борисович,

адреса: 61072, м. Харків,

пр-кт Леніна, 41/43, кв. 120,

засіб зв'язку невідомий

Ціна позову: 1500 грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

  • про стягнення додаткових витрат на дитину

    Правове регулювання обов’язків батьків щодо утримання дитини та способи їх виконання - (посилання)

Микитюк Микита Олексійович (26 вересня 2004 року народження) є сином Деркач Г.Б. (далі- позивач) та Микитюк О.Б. (далі — відповідач) та проживає протягом тривалого часу з матір'ю — позивачем по справі.

Див. додаток № 1. Доказ походження Микитюк М.О. від позивача та відповідача —

копія свідоцтва про народження, виданого міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 3

Харківського обласного управління юстиції 22 жовтня 2004 року,

актовий запис № 2560, копія свідоцтва про шлюб

Водночас батько Микитюк М.О., відповідач по справі, протягом останніх чотирьох років участі у вихованні та утриманні дитини не здійснює.

Так, відповідач за багато років жодного разу не спілкувався з сином, навіть не проявляв інтересу до такого спілкування та виховання своєї дитини. Жодних коштів на утримання ні особисто сину, ні позивачу не надавав. Також, відповідач за увесь час жодного разу не намагався отримати інформації щодо здоров'я Микити, чи не захворів він, чи потрібні ліки, чи може інша допомога.

Відповідач навіть не має уявлення про процес навчання сина, про його улюблені предмети та оцінки, успіхи у навчанні. Жодного разу на шкільні свята відповідач до школи не приходив, з іншими святами як то днем народження чи новим роком тощо не вітав, подарунків чи хоча б привітань не передавав. Відповідачу наразі навіть не відомо чим цікавиться Микита, які в нього захоплення, хобі, як він проводить свій позакласний час, чи потребує чогось, чи має якісь мрії. Тобто, відповідача протягом тривалого часу в житті Микити не існувало.

  • Згідно зі ст. 185 Сімейного кодексу України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

    Додаткові витрати на утримання дитини стягуються лише в твердій грошовій сумі та мають бути пов'язані виключно з особливими обставинами. Особливість обставин є оціночною категорією та визнається такою судом при врахуванні усіх обставин конкретної справи.

Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Наразі у Микити бронхіальна астма, алергічний риносинусит, дискинезія жовчних шляхів.

З огляду на що, хлопчик потребує дієтичного харчування за програмою “Стіл № 5”. Окреслена програма включає в себе, наприклад споживання свіжих овочів. Мариновані овочі не дозволяються до вживання. Таким чином, протягом календарного року, навіть узимку, Микиті потрібно придбавати свіжі овочі, що в свою чергу супроводжується додатковими матеріальними витратами. І так відповідно до більшості продуктів.

Микиті приписаний препарат Сингуляр, вартість однієї упаковки складає понад 600 грн.

Також лікарі наполягають на проведенні алерготестування в період ремісії бронхіальної астми, проведення курсу лікування алергічного риносинуситу та комп'ютерної томографії придаточних пазух носа (вартість якої, наприклад становить, від 700 до 2500 грн.). Рекомендовано приймання гепатопротекторного препарату.

Також щороку Микиті необхідне санаторне лікування, яке вимагає значних матеріальних витрат.

Див. додаток № 2. Доказ наявності у дитини хвороби та необхідності здійснення

зазначених дій — копія довідки з Дитячої лікарні № 1297 від 01.04.2015

Для підтримання здоров'я сина позивач несе відповідні витрати та готова нести їх і в подальшому.

Водночас, вважає, що відповідач також зобов'язаний понести додаткові (окрім аліментів) витрати на утримання сина.

Обґрунтованим на переконання позивача, є розмір таких витрат в сумі 1500 грн. щомісяця.

Відповідно до ст. 180, ч. 3 ст. 181, ч.1, ч. 2 ст. 182, ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України, п. 14 Постанови Пленуму Верховного суду України у своїй постанові від 21.12.2007 року N 11 “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя”, п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 “Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів”, керуючись ст.ст. 61, 119-120, 123, 124 Цивільного процесуального кодексу України, -

ПРОШУ СУД:

стягнути з микитюк Олексія Борисовича на користь Деркач Ганни Борисівни додаткові витрати на утримання Микитюк Микити Олексійовича (26.09.2004 р.н.) у розмірі 1500 (тисячу п'ятсот) грн. щомісяця починаючи з 26.02.2015 року до досягнення ним повноліття.

Додатки:

1. копія свідоцтва про народження, виданого міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського обласного управління юстиції 22 жовтня 2004 року, актовий запис № 4020;

2. квитанція про сплату судового збору;

3. копія довідки з Дитячої лікарні № 1297 від 01.04.2015 р.

4. копія позовної заяви з додатками для відповідача.

5. копія довіреності представника.

01 травня 2015 року

 

Представник позивача

О.І. Бондар

 

  • Правове регулювання обов’язків батьків щодо утримання дитини та способи їх виконання - (посилання)

  • Додаткові витрати на утримання дитини стягуються лише в твердій грошовій сумі та мають бути пов'язані виключно з особливими обставинами. Особливість обставин є оціночною категорією та визнається такою судом при врахуванні усіх обставин конкретної справи.

     

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"