Клопотання про звільнення від сплати судового збору (у господарському судочинстві) 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

 • до Господарського суду м. Києва

  Висновки Пленуму ВГСУ щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати і пільги щодо сплати судового збору (постанова 21.02.2013 № 7) - (посилання)

01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В 

 

судді Кучеренко А. Р.

по справі № 922/773/17

 

Позивача: Фізичної особи-підприємця

Васильєва Миколи Михайловича

ідентифікаційний код: 2345678910

адреса мешкання: 01004, м. Київ, вул. Басейна, буд. 7,

засіб зв'язку: (044) 704 12 78

 

 

 

КЛОПОТАННЯ

про звільнення від сплати судового збору

 

Я звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом до ТОВ “ІНТАЙП” про стягнення заборгованості, пені та процентів за договором поставки внаслідок невиконання грошового зобов'язання.

 

Згідно зі ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

 

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача-фізичної особи за попередній календарний рік; або

 

2) позивачами є: 

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років, або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років, або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої та багатодітної сім'ї;

д) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

 

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

 

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

 

 • Відповідно п. 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

 

ФОП Васильєв М.М. зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 17.08.2010 року за № 1 480 120 0000 012598, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 08.09.2010 року за № 172405, серія АОО. Основним видом діяльності ФОП Васильєва М.М. є 46.73 оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

 

 • Зважаючи на політичні та економічні зміни в країні протягом останніх років, ФОП Васильєв М.М. з початку 2017 року майже не отримує доходів від здійснення підприємницької діяльності та має значну кредиторську заборгованість. Таким чином, майновий стан позивача є незадовільним.

  {$TEXT}

 

Крім того, з 2016 року ФОП Васильєв М.М. є одиноким батьком, який самостійно виховує малолітню доньку - Васильєву Ганну Миколаївну, 27.05.2014 року народження.

 

Зважаючи на те, що матеріальний стан позивача перешкоджає сплаті ним судового збору, керуючись ст. 8 Закону України “Про судовий збір”, -

 

ПРОШУ СУД:

 

1. Звільнити ФОП Ткаченко М.П. від сплати судового збору за позовом до ТОВ “Торговельна фабрика “Пілот” про стягнення заборгованості, пені та процентів за договором поставки.

 

Додатки:

1. Копії декларацій про доходи за 2017 року, довідка ФОП Васильєва М.М. про стан кредиторської та дебіторської заборгованості.

2. Копія свідоцтва про народження Васильєвої Г.М. 

3. Копія свідоцтва про смерть Васильєвої К.Л.

 

 

12 січня 2018року                                             __________________                                М. М. Васильєв

 

 • Висновки Пленуму ВГСУ щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати і пільги щодо сплати судового збору (постанова 21.02.2013 № 7) - (посилання)

 • Висновки Пленуму ВГСУ щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати і пільги щодо сплати судового збору (постанова 21.02.2013 № 7) - (посилання)

 • {$TEXT}
 • {$TEXT}

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"