Інструкція з охорони праці. Правила надання долікарняної допомоги потерпілим 4.00

Check deal
Перевір свій договір
Пiдписуєте важливий договір? Переконайтеся, що з його підписанням Ви не поставите всі Ваші інтереси в зону ризику!
Скласти цей документ за своїми умовами

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “КАРЕНТ”

"ЗАТВЕРДЖЕНО"

Наказом № 02/09 від “02” серпня 2018 року

 • Директор

  Проект нормативного акта підприємства про охорону праці підлягає узгодженню із службою охорони праці цього підприємства і юрисконсультом. У разі відсутності на підприємстві юридичного відділу або юрисконсульта узгодження проекту нормативного акту здійснюється самостійно керівником.

  На підприємствах виробничої сфери з кількістю працюючих до 50 чоловік та в організаціях, де службу охорони праці не створено, проект узгоджується з посадовою особою, на яку згідно з наказом власника покладено виконання функцій цієї служби.

  (п. 2.8 Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві, затв. Наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці) (посилання)

ТОВ "КАРЕНТ"

______________________ О.С. Грицюк

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

правила надання долікарняної допомоги потерпілим

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Життя та здоров'я людини часто залежить від того, чи надана йому термінова допомога і наскільки швидко і кваліфіковано вона йому надана.

 

1.2. При всіх нещасних випадках потерпілий повинен звернутися сам чи за допомогою товариша в медичний заклад.

 

1.3. До прибуття лікаря чи швидкої допомоги потерпілому необхідно надати долікарську допомогу.

 

1.4. Перша медична допомога — це комплекс термінових заходів, що проводяться при нещасних випадках і раптових захворюваннях, направлених на припинення дії пошкоджуючого фактора, на усунення явищ, які загрожують життю, на полегшення страждань та підготовки потерпілого до відправки в лікарню.

 

 

2. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛЮДИНІ, ЩО НАДАЄ ДОЛІКАРНЯНУ ДОПОМОГУ

 

2.1. Для набуття необхідних знань та досвіду надання першої медичної допомоги кожен повинен пройти медичне навчання.

 

2.2. Людина, яка надає першу медичну допомогу, повинна знати:

- основні ознаки порушення життєво важливих функцій організму людини;

- загальні принципи надання першої медичної допомоги і її прийоми у відповідності до характеру одержаного потерпілим пошкодження;

- основні способи перенесення і евакуації потерпілих.

 

2.3. Людина, яка надає першу медичну допомогу, повинна вміти:

- оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги в першу чергу потребує потерпілий;

- виконувати штучне дихання і закритий масаж серця;

- тимчасово зупиняти кровотечі шляхом накладення джгутів, тісної пов'язки тощо.

- надавати допомогу при тепловому і сонячному ударах;

- користуватись аптечкою першої допомоги.

 

 

3. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ

 

3.1. При отруєнні природним газом потрібно з'ясувати причину та місце витоку газу і усунути його дію на людей, забезпечити доступ свіжого повітря до потерпілого, холодне обливання голови і дати понюхати нашатирного спирту. Викликати лікаря.

 

3.2. При отруєнні етиловим та метиловим спиртами — винести потерпілого на свіже повітря і викликати у нього блювання шляхом натискання пальцем на задню частину язика. Якщо потерпілий при свідомості, йому можна дати випити 3-4 склянки теплової води чи чашку міцної кави.

 

 

4. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ І ПОРАНЕННЯХ

 

4.1. Кровотечі, при яких кров витікає назовні із рани чи природних отворів тіла назовні, прийнято називати зовнішніми. Кровотечі, при яких кров скопичується у внутрішніх порожнинах тіла, прийнято називати внутрішніми.

 

4.2. Рани — це механічне порушення цілісності шкіри та слизової оболонки, а іноді і більш глибоких тканин. Небезпечність ран полягає в кровотечі та інфекції.

 

4.3. При кровотечі з артерії необхідно швидко придавити артерію пальцем вище місця пошкодження. На рану накласти чисту тканину, а на неї - тканинний валик і міцно прибинтувати з метою створення тиску на пошкоджену судину.

 

4.4. При пошкодження вен шиї пов'язку потрібно зробити герметичною — підкласти між нею і шкірою лист поліетилену.

 

4.5. При тяжких крововтратах треба підняти вгору всі кінцівки потерпілого, який лежить на спині, а голову трохи опустити.

 

4.6. Для надання першої допомоги при пораненні необхідно відкрити індивідуальний пакет, який є в аптечці.

 

4.7. При відсутності дезінфікуючого розчину достатньо накрити рану марлею, покласти зверху шар вати та перев'язати бинтом. Якщо такий розчин є (йод, спирт, бензин тощо). То ним змащують шкіру навколо рани. В саму рану можна вливати тільки 3% розчин перекису водню.

 

 

5. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УРАЖЕННІ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ

 

5.1. Ураження електричним струмом виникає при його проходженні крізь організм людини.

 

5.2. Загальні прояви електротравми виникають від дії струму, насамперед на нервову систему. В момент проходження електричного струму завжди спостерігається судорожне скорочення скелетних м'язів, що ускладнює будь-які дії потерпілого.

 

5.3. Першою дією, того хто надає допомогу, повинно бути негайне відключення електричного струму вимикачем, рубильником. Якщо це не можливо потрібно перерізати чи перерубати електричний провід. У випадку не можливості відключення струму потерпілого потрібно відтягти від джерела струму.

 

 

6. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ

 

6.1. Термічні опіки — виникають при дії на , шкіру високої температури, викликаються полум'ям, гарячою рідиною чи розігрітими предметами. Перш за все потерпілого треба винести із зони високої температури, і погасити одяг, що горить. Головною небезпекою при опіках є опіковий шок, потрапляння на опікові поверхні мікробів та інфекційні ускладнення. Тому подальша обробка обпечених місць повинна проводитись в чистих умовах. До них не можна торкатися руками, відривати клаптики одягу, проколювати пухирці. Обпечені поверхні треба прикривати марлею або чистою тканиною. Будь-яких маніпуляцій, в тому числі бинтування проводити не можна.

 

6.2. Тепловий удар виникає при перегріванні організму в непровітрювальних приміщеннях, задушливому і жаркому середовищі. Потерпілого терміново виводять на свіже повітря в прохолодне місце, знімають зайвий одяг, дають випити холодної води, накладають на голову тканину, змочену холодною водою.

 

6.3. Хімічні опіки викликаються міцними кислотами і лугами, які потрапляють на шкіру та слизові оболонки. Першою допомогою є негайне видалення одягу, просоченого хімічно речовиною. Шкіру в ділянці опіку промивають великою кількість води. Потім на шкіру потрібно накласти марлю чи чисту тканину.

 

 

7. ТРАНСПОРТУВАННЯ ПОТЕРПІЛИХ

 

7.1. При тяжких пораненнях і раптових захворюваннях, необхідна термінова доставка потерпілого в медичний заклад. Якщо це не можливо здійснити службою швидкої медичної допомоги, треба транспортувати потерпілого власними силами. Транспортування повинно бути швидким і безпечним для пораненого. При цьому можна використовувати носилки чи інші підручні предмети.

 

7.2. Положення потерпілого при транспортуванні залежить від виду травми. Сидячи доставляють потерпілих з порівняно легкими пораненнями обличчя і рук. В лежачому положенні на спині транспортують поранених, травми голови, хребта чи кінцівок, але не втратили свідомості.

 

7.3. Якщо поранений знепритомнів, то його транспортують лежачи на боці.

 

 

8. ТРАВМИ ГРУДЕЙ, ЧЕРЕПА, ХРЕБТА, ЖИВОТА

 

8.1. При глибоких відкритих ранах грудної клітки накладають герметичну пов'язку. Спочатку потрібно накласти на рану лист поліетилену, потім — марлеву пов'язку, яка клеїться до тіла лейкопластиром. Далі грудна клітка міцно бинтується. Потерпілому надають сидяче положення і забезпечують спокій.

 

8.2. Закрита травма грудей супроводжується переломами ребер і грудини. Потерпілому надають напівсидяче положення із зігнутими в колінах ногами, забезпечують спокій, та прикладають холод до ушкодженого місця.

 

8.3. Черепно-мозкові травми виникають при падіннях з висоти, ударах твердими предметами. Струс головного мозку зустрічається найчастіше. Першою допомогою є охолодження голови шляхом прикладання мішечка з льоду. Потерпілий повинен знаходитись у максимальну зручному і спокійному положенні на спині з дещо піднятою головою.

 

8.4. Травми хребта виникають при падінні з висоти, насильних поворотах тулуба чи шиї. Головною особливістю надання першої медичної допомоги при травмах хребта є максимально обережне переміщення і транспортування потерпілого. Краще це робити на твердому щиті при положенні на спині з невеликим тканинним валиком під попереком. При перекладання потерпілого не можна допускати прогинання чи поворотів його тіла, тому таку операцію повинні проводити 3-4 чоловіка. Можна переносити потерпілого на звичайних носилках, обладнаних твердою підкладкою.

 

8.5. При відкритих травмах живота потерпілому треба забезпечити повний спокій у горизонтальному положенні на спині із зігнутими в колінах ногами. Органи. Які випали через рану, не можна вправляти назад, їх треба накрити зверху чистою, краще, стерильною марлею.

 

8.6. При закритій травмі живота потерпілому треба забезпечити повний спокій у напівсидячому положенні. Не можна їсти, пити і ковтати ліки, а на живіт треба покласти мішечок з льодом та холодний компрес.

 

 

Керівник ТОВ “КАРЕНТ”

______________/Грицюк О.С./

(підпис)

"02" серпня 2018 р.

 • Проект нормативного акта підприємства про охорону праці підлягає узгодженню із службою охорони праці цього підприємства і юрисконсультом. У разі відсутності на підприємстві юридичного відділу або юрисконсульта узгодження проекту нормативного акту здійснюється самостійно керівником.

  На підприємствах виробничої сфери з кількістю працюючих до 50 чоловік та в організаціях, де службу охорони праці не створено, проект узгоджується з посадовою особою, на яку згідно з наказом власника покладено виконання функцій цієї служби.

  (п. 2.8 Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві, затв. Наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці) (посилання)

   

Про Дом юриста кажуть
"Сьогодні Дом юриста є одним з найсучасніших інноваційних правових ресурсів України"
"Юридичні послуги мають бути доступними кожному. Компанія "Дом юриста" доводить, що все це реально"
"Це перший сервіс, який полегшить роботу юристам та допоможе людям з легкістю складати заяви до різних державних органів"